Konsolidacja zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny to połączenie dotychczasowych zobowiązań z tytułu spłaty innych kredytów - gotówkowych, limitów na kartach kredytowych, limitów w rachunku itp. w jeden kredyt. Kredyt konsolidacyjny pozwala wydłużyć okres kredytowania, co wpływa na obniżenie miesięcznej raty, zazwyczaj jest tańszy od dotychczasowych zobowiązań, a także porządkuje finanse – teraz do obsługi mamy jeden kredyt, a nie kilka.

Od strony technicznej konsolidacja wygląda tak, że bank przejmuje nasze stare zobowiązania i udziela nam kredytu w wysokości sumy tych wcześniejszych zobowiązań, lecz na nowych warunkach. Co ważne, skonsolidować można ze sobą zadłużenia o odmiennych okresach spłaty i wobec różnych wierzycieli, zaś bank udzielający kredytu konsolidacyjnego nie musi być jednym z nich.

Zawsze jednak przed skonsolidowaniem swoich długów należy sprawdzić ewentualne korzyści z przyszłymi kosztami z przeprowadzonej konsolidacji.

Bank szczególnie chętnie udzieli kredytu konsolidacyjnego, jeśli Klient jest właścicielem nieruchomości i zdecyduje się użyć jej jako zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób kredytodawca ubezpiecza się na wypadek, gdy osoba biorąca kredyt straci swoją zdolność do obsługi zadłużenia i przestanie regularnie spłacać raty. Jak wiadomo, nie każdy posiada taką nieruchomość, dlatego istnieje także możliwość konsolidacji w formie zwykłego kredytu gotówkowego, jednak trzeba się wtedy liczyć z wyższymi kosztami oraz krótszym okresem kredytowania.

Skontaktuj się z tym ekspertem

Zadzwoń: 887781781

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście