Andrzej Rachwalski

Ekspert Kredytowy Klientów Indywidualnych
Porównania kredytów, rankingi kredytowe, wyliczanie zdolności kredytowej, wyliczanie rat kredytów – bezpłatne konsultacje

Chętnie pomogę!

Wybiorę najlepsze rozwiązanie. Moje usługi są bezpłatne.

Zadzwoń do mnie: 697359140 lub zostaw swój numer. Oddzwonię!

O mnie

Nazywam się Andrzej Rachwalski, jestem doradcą d/s nieruchomości i kredytów w firmie DirectHome.pl - Specjalizuję się w kredytach hipotecznych oraz nieruchomościach. Dzięki doświadczeniu, jakie wyniosłem z pracy w największej firmie doradczej w Polsce, a także wiedzy zdobytej podczas nauki w Wyższej Szkole Bankowej, studiów podyplomowych i rozpoczętych studiów prawniczych, mogę zaoferować profesjonalne, rzeczowe i skuteczne doradztwo w skomplikowanej materii kredytów hipotecznych. Prowadzę też własną agencję nieruchomości i znam temat tak od strony kupujących, jak i sprzedających. O moich kompetencjach w dziedzinie kredytów hipotecznych i skuteczności najlepiej mówią sfinalizowane przeze mnie sprawy, nierzadko takie, w których inni doradcy bezradnie rozkładali ręce.

A zatem jeśli rzeczy takie, jak BIK, WIBOR 3M, RRSO, marża, zabezpieczenie hipoteczne, czy też zdolność kredytowa, nie są dla ciebie do końca jasne, zapewne potrzebujesz pomocy doradcy kredytowego. Własny dom to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Dziś, gdy jego zakup dla zdecydowanej większości osób wiąże się z zaciągnięciem długoterminowego kredytu, jest ogromnie ważne z jaką instytucja finansową zwiążemy się na długie lata, na jakich warunkach oraz  jakie będą tego koszty. Na polskim rynku hipotecznym działa ponad 20 banków. Tylko z pozoru ich oferty nie różnią się między sobą, w rzeczywistości, jak to w życiu bywa, diabeł tkwi w szczegółach: odsetkach, wysokości raty, prowizji bądź jej braku, kosztach około kredytowych, a także brzmieniu zapisów umowy kredytowej.

Te szczegóły, to właśnie moja profesja. Do każdego zlecenia podchodzę z dbałością o nawet najmniejszy szczegół oraz wielką przyjemnością. Co najważniejsze w mojej profesji, uczciwie informuję klientów na samym początku o tym, jak wygląda w oczach banków ich sytuacja i podejmuję się doradztwa jedynie wtedy, gdy jestem pewny, że wspólnie z klientami możemy doprowadzić proces zaciągania kredytu do szczęśliwego końca. Nie oferuję również produktów bankowych, co do których nie jestem przekonany i z których sam bym nie skorzystał.

Wybór banku, przygotowanie wniosku, negocjacje, formalności związane z dokumentacją, wreszcie podpisanie umowy kredytowej, na każdym etapie jestem dostępny dla klientów wtedy, kiedy tylko potrzebują fachowej porady, skomplikowane zawiłości prawa bankowego, przepisów dotyczących hipotek i ksiąg wieczystych oraz regulaminów, wyjaśniam prostym językiem, akcentując te fragmenty, które mają znaczenie w obecnej sytuacji mojego klienta. Nigdy nie dopuszczam, by złożył on podpis na dokumencie, jeśli nie rozumie każdego i wszystkich znajdujących się w nim zapisów.

Każdy chciałby wprowadzić się do własnego domu jak najszybciej. W pogoni za nim jednak czasem w pośpiechu emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, w konsekwencji zaciągnięty kredyt niekoniecznie będzie miał najkorzystniejsze oprocentowanie, czy najlepsze warunki. Moją rolą jest czuwać na każdym etapie, by sprawy szły swoim tempem, a także by bank i kredytobiorca występowali jako równorzędni partnerzy. Chociaż proces zaciągania kredytu hipotecznego powinien być odpowiednio długi, by klient mógł przemyśleć każdą z decyzji, w razie konieczności podjęcia natychmiastowych działań świetnie działam pod presją czasu i dbam, by nie przeoczyć żadnego ważnego terminu.

Do osób powierzających mi opiekę nad swoimi finansami w trakcie składania wniosku o kredyt podchodzę zawsze z cierpliwością oraz empatią, jako że postawiłem sobie za cel ponadprzeciętną jakość obsługi klienta, a także ponieważ rozumiem z jak wielkim stresem wiąże się inwestycja liczona co najmniej w setkach tysięcy złotych, która jest jednocześnie zobowiązaniem na dziesiątki lat. Jestem dostępny dla moich klientów również po wypłacie kredytu hipotecznego, jeśli tylko mają jakieś pytania lub wątpliwości związane z umową między nimi a bankiem.

Doświadczenie

Moje doświadczenie w zakresie kredytów hipotecznych oraz wiedzę bankową zdobyłem pracując 8 lat w jednej z największych firm doradztwa finansowego w Polsce. 
Współpracując z jedną z pierwszych Agencji Nieruchomości w Gliwicach zdobyłem doświadczenie związane z rynkiem nieruchomości. 

Łącząc obie te dziedziny w jedną uważam, że posiadam odpowiednią wiedze i kompetencje żeby móc zostać rzetelnym doradcą finansowym który nie tylko pozwoli wybrać odpowiednią nieruchomośc ale również zadba o możliwość sfinansowania jej zakupu. 

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Od 2003          Własna działalność w zakresie doradztwa nieruchomościowo-kredytowego www.directhome.pl          

2007 - 2015      Doradca finansowy klienta indywidualnego w firmie Open Finance

2002 - 2014      CT Creative Team S.A. - Główny specjalista ds.mobilnego contentu 

2002                Bank Handlowy – Departament Małych Przedsiębiorstw

2002                Ministerstwo Finansów – Departament Polityki Zagranicznej – praktyka 

2002-2004        Przedstawiciel w terenie WSB dla „NORTE” - Centrum zastosowań i analiz marketingowych

Edukacja

Od Do Nazwa szkoły
1999 2000 Akademia Ekonomiczna Katowice
2000 2003 Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
2003 2005 Wyższa Szkoła Bankowa
2015 Uniwersytet Śląski Wydział Prawa

Atuty eksperta

Nie zajmuję się branżami oraz dziedzinami o których nie mam pojęcia stąd też w działalności kredytowej skupiam się na kredytach hipotecznych mieszkaniowych (na zakup działki, mieszkania, domu). 

Nie zajmuję się kredytami firmowymi oraz inwestycyjnymi. W zakresie tych kredytów mogę polecić moją koleżankę Janetę Janocha która działa na rynku Rybnickim. 

Nigdy nie oferuję produktów do których nie jestem przekonany. W mojej ofercie nie znajdą Państwo odwróconych hipotek, programów inwestycyjnych o skomplikowanej strukturze oraz innych cudów finansowych. 

Uważam, że każda informacja powinna być przedstawiona w sposób zrozumiały nawet dla kogoś kto o kredytach hipotecznych czy nieruchomościach nie ma pojęcia. 

 

5 powodów, dla których powinieneś korzystać z pomocy doradcy kredytowego:

1. doradca kredytowy porównuje oferty z wielu różnych banków, wskazując optymalne rozwiązanie, podczas gdy bankowiec zawsze powie, że oferta jego banku jest najlepsza,

2. doradca kredytowy wie który bank preferuje u kredytobiorców umowę o pracę, a który działalność gospodarczą i wolne zawody, wskaże najlepsze rozwiązanie i zminimalizuje szansę odmowy lub podwyższonych odsetek,

3. doradca kredytowy pracując niezależnie nie ma narzuconych miesięcznych limitów sprzedaży, nie wciska kredytu na siłę, zawsze doradza mając na uwadze dobro swojego klienta,

4. doradca kredytowy oszczędza twój czas, pieniądze i nerwy, kontaktując się z kredytodawcą w twoim imieniu, wypełniając liczne druki i dbając, by wszystko odbywało się lege artis,

5. doradca kredytowy wie jak pracują banki i w jaki sposób można przekonać je, by zrezygnowały z części swojej marży, czy prowizji, dzięki czemu te pieniądze zostają w kieszeni kredytobiorcy.

Przykłady opisanych spraw

- kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, domu, działki

- sprzedaż/zakup mieszkania na rynku pierwotnym

- sprzedaż/zakup mieszkania na rynku wtórnym

- pośrednictwo wynajmie nieruchomości

- pomoc w zakupie nieruchomości mieszkalnych w celach inwestycyjnych

Wybrane rekomendacje

Miałem niebywałą przyjemność współpracy z Panem Andrzejem Rachwalskim, który moim zdaniem jest prawdziwym profesjonalistą w swoim fachu. Cały proces poszukiwania mieszkania, jak i sama transakcja były świetnie przeprowadzone. Na każdym etapie wiedziałem co się dzieje i byłem o wszystkim informowany. Pan Andrzej tłumaczy wszystkie "kruczki prawne" oraz ewentualne niejasności oraz służy radą. Fachowa ocena mieszkań i obiektywne spojrzenie sprawiają, że prawdopodobieństwo kupna przysłowiowego kota w worku jest wręcz niemożliwe. Reasumując - gorąco polecam współpracę z Panem Rachwalskim.

Dariusz Smolarek Świetna współpraca

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług, wszystko przebiegało w profesjonalnej miłej atmosferze, Pan Andrzej w zasadzie załatwił za nas wszystkie formalności. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc przy organizacji kredytu. Szczerze polecę Państwa agencje znajomym poszukującym własnego M

Rafał i Paulina Osoba godna zaufania

Do Pana Andrzeja dostaliśmy się przez tą stronę - wybór okazał się trafiony. Bardzo kompetenty, pomocny, doradził to co dla nas najlepsze. W każdej chwili można się kontaktować, jeżeli nie odbiera zawsze oddzwania. Bardzo otwarty i przyjazny. Wszystko zrozumiałe i wyjaśnione, nawet najmniejsze wątpliwości. To jak szybko będą załatwione formalności zależało tylko od nas ponieważ Pan Andrzej ze swojej strony działa bardzo szybko i sprawnie. Zdecydowanie polecamy i na pewno jeszcze wrócimy.

Ewelina i Mateusz M. Naprawdę sprawdzony doradca

Pełen profesjonalizm. Ogromna wiedza. Mega szybka rada i pomoc. Świetny kontakt. Wysoka kultura osobista. Wszystko wyjaśnione, dogadane i zrozumiałe. Do dziś nie wiemy jak to się stało, że tak szybko przeszliśmy przez procedury kredytowe. A od momentu wypełnienia wniosku o kredyt, do otrzymania kluczy do mieszkania upłynęło niecałe 20 dni! Bardzo dziękujemy! Wszystkim serdecznie polecamy!

Magda mieszkanie

Pełen profesjonalizm, duże zaangażowanie w realizację, obsługę i doradztwo! Przez cały czas współpracy indywidualne podejście do klienta. Dziękuję i oczywiście Polecam!

Karolina Klik-Kalinowska PROFESJONALISTA

Wiecie Państwo jaka jest różnica między agentem a doradcą? Ten pierwszy chce zarobić i.... zapomnieć! Klient też chce o nim zapomnieć. Ten drugi słucha i pyta Klienta, analizuje i doradza. Obaj sprzedają, bo taka mają role, ale do agenta już nie wrócisz a do Doradcy z przyjemnością zadzwonisz ponownie! Andrzej działa jak doradca, dlatego może liczyć że przyjdę po radę przy okazji nowej inwestycji. Zdecydowanie polecam!

Marek Stodolak To nie agent to doradca

Od samego początku bardzo sympatyczny kontakt i widać było profesjonalizm pana Andrzeja we wszystkich radach, jaki nam dawał. Zdolność kredytową mieliśmy już wcześniej, ale chciałem sprawdzić, czy mogę mieć kredyt taniej i okazało się, że da się, w dodatku nie kosztowało mnie to wcale jakoś dużo wysiłku. Polecam.

Krzysiek Wojtarski Zdecydowanie polecam

Cieszę się bardzo że jest możliwość korzystania nie bezpośrednio z banków, ale z doradcy takiego jak Pan Andrzej. Zamiast czytać tysiące papierów, z których większość i tak bym nie zrozumiał, miałem wszystko wyłożone jak kawę na ławę. Dobry kontakt z Panem Andrzejem to jest też ważna sprawa, szczególnie kiedy chodzi o taką dużą kwotę jak ja pożyczałem.

Aleksander J Sprawna bezpłatna pomoc