kredyt hipoteczny a dochód z umowy zlecenie lub umowy o dzieło ?

Ostatnio zgłosił się do mnie klient ,który otrzymuje wynagrodzenie z umowy zlecenie od 8 miesięcy  z pytaniem czy to możliwe ,aby otrzymał kredyt hipoteczny.

Tak to możliwe !

Kredyt hipoteczny przy dochodach  na umowie zlecenie lub umowie o dzieło. Wszystko zależy od stabilności uzyskiwanych przez Klientów dochodów oraz banku, w którym zawnioskuje się o kredyt.

W dzisiejszych czasach firmy optymalizują koszty, w efekcie czego często korzystają z bardziej elastycznych umów cywilnych.

Taka forma zatrudnienia jest aprobowana przez banki, gdy staramy się  o kredyt hipoteczny, natomiast Kredytobiorcy muszą liczyć się z  niedogodnościami :

1.banki obniżają dochód netto

2.banki wymagają ,aby dochód z umów zleceń był co najmniej od 12 miesięcy /nieliczne banki zaakceptują od 6 miesięcy/

Aby skutecznie  ubiegać się o sfinansowanie zakupu mieszkania kredytem trzeba dokładnie porównać podejście poszczególnych banków do wyliczenia zdolności kredytowej ,ponieważ  różnice pomiędzy bankami są ogromne. Przy tym samym dochodzie różnica w przyznanej kwocie kredytu  pomiędzy bankiem najgorzej traktującym umowy zlecenie a najlepiej wynosi nawet 250 tys.!

W celu ustalenia Banku z najlepszym podejściem  najlepiej udać się do eksperta kredytowego i zabrać ze sobą :

  • umowy zawarte ze zleceniodawcami,
  • rachunki
  • wyciąg z rachunku bankowego, który będzie obrazował wpływy na konto za ostatnie 12miesięcy, lub 6 miesięcy /przy krótszym okresie niż 12 /
  • deklarację podatkową za ostatni rok.

Powyższe informacje pozwolą wyliczyć ekspertowi  zdolność kredytową w poszczególnych bankach a tak jak wcześniej wspominałam ta zdolność będzie się różniła  pomiędzy bankami.

Po takiej wizycie u eksperta Klient będzie wiedział  na jaką kwotę kredytu może liczyć a co za tym idzie na zakup jakiego mieszkania go stać .

Faktem jest, że jeśli Klient wykonuje pracę w oparciu o umowę cywilnoprawną, np. umowę zlecenie czy o dzieło, to Jego zdolność kredytowa będzie niższa niż osoby, która podpisała umowę o pracę.

 Dlaczego?

 Jak wspomniałam wyżej, analitycy bankowi najczęściej obniżają zarobki netto wnioskodawcy, oraz biorą pod uwagę zarówno koszty ich uzyskania, jak i ryzyko zmienności w czasie.

Polityka banków w zakresie akceptowania umów cywilnoprawnych jest naprawdę różna. Jeden z banków przy  wyliczaniu zdolności kredytowej nie obniża
wysokości zarobków klientów, którzy mają dochód z umów zlecenie i przyjmuje dochody z ostatnich 6 miesięcy .

Zatem Klient ,który od 6 mies, ma zatrudnienie z umowy zlecenie może otrzymać kredyt !

Pracujesz w oparciu o umowę zlecenie czy  dzieło, chcesz wziąć kredyt hipoteczny, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Skorzystaj z mojej  pomocy.

Doradzę profesjonalnie i zupełnie bezpłatnie!

Zapraszam,

Elżbieta Czerwińska

601 763 8282

Skontaktuj się z tym ekspertem

Zadzwoń: 601763828

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście