Odroczenie spłat rat kredytowych w związku z epidemią koronawirusa tzw. wakacje kredytowe

Banki wprowadzaja udogodnienia dla klientów w postaci odroczenia spłat rat kredytowych ,w celu złagodzenia ewentualnych negatywnych skutków związanych z epidemią koronawirusa .

wakcje kredytowe nie są za doarmo ,korzystający musi zapłacić za nie cenę , organizator wakcji zarobić :-(

Bardzo ważne jest to ,żeby klienci mieli świadomość ,że jest to odroczenie a nie zaniechanie np. naliczanych w tym czasie odsetek .

Posłużę sie przykładem banku BNP Paribas i przedstawie konkretne w tym zakresie rgulacje 

"Maksymalnie 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej i 6 miesięcy w przypadku raty tylko kapitałowej. ( W przypadku skorzystania z  odroczenia, Bank wydłuży okres kredytowania o trzy miesiące, a odsetki naliczone w tym okresie doliczy do pozostałej do spłaty kwoty kredytu). Proces online ( www.bnpparibas.pl/odroczenierat) a w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie pod numerem tel: (22) 133 24 29. Zawieszenie jest bezpłatne. Wniosek należy złożyć max 5 dni przed dniem zapadalności raty którą chcemy zawiesić. Po złożeniu wniosku w ciągu max 3 dni roboczych bank kontaktuje się telefonicznie z Klientem w celu finalizacji procesu. Wniosek można złożyć tylko raz albo na 3 miesiące ( kapitał  i odsetki) albo same raty kapitałowe  na 6 miesięcy. Okres spłaty z automatu zostanie wydłużony o 3 miesiące nie patrząc na wiek klienta."

 

Zatem jesli kreytobiorca ma na spłatę raty kaitałowo odsetkowej w żadnym wypadku nie opłaca mu się korzystać z tzw. wakcji kredytowych ponieważ koszt obsługi kredytu zwiękaszy sie w stosunku do tego co płaciłby co miesiąc .

Jeszcze jedna uwaga 

odroczenie płatności rat nie obejmuje składek ubezpieczeń płaconych miesięcznie .Trzeba je płacić na dotychczasowych zasadach .

Konkluzja  wakcje kredytowe nie są za doarmo ,korzystający musi zapłacić za nie cenę , organizator wakcji zarobić :-(

Elżbieta Czerwińska 

ekspert kredytowy 

tel.601 763 828 

Skontaktuj się z tym ekspertem

Zadzwoń: 601763828

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście