Świąteczna promocja” – czyli jak uważać na pułapki w kredytach gotówkowych

Grudzień to intensywny okres zakupów w niemal każdej polskiej rodzinie. Nie tylko organizacja świąt bożonarodzeniowych czy zakup prezentów dla najbliższych, ale również plany sylwestrowe
oraz pierwsze pomysły na zimowe ferie – to nasi klienci często liczą z „ołówkiem w ręku”. Jest to czas sporych obciążeń domowych budżetów, dlatego część z nas poszukuje dodatkowego „zastrzyku” gotówki wśród kuszących promocjami ofert instytucji finansowych. A one na każdym rogu zachęcają reklamą „szybkiej i taniej” gotówki.   

Zdecydowanie w przedświątecznym czasie obserwuje się większe zainteresowanie Klientów ofertami pożyczek gotówkowych. Stało się niemal regułą, że grudzień jest miesiącem planowania wydatków na święta, sylwestra lub wyjazdy na zimowe ferie. Nie chcąc rezygnować z tych planów, warto wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy, który może dać niezbędny „zastrzyk” gotówki.

Przy wyborze oferty należy jednak uważać, aby nie dać się skusić sugestywnym reklamom. Niestety nie wszystkie rzeczywiste warunki kredytu są w nich przedstawione. Często reklama pomija najbardziej istotny obecnie składnik ceny takiego kredytu świątecznego czyli ubezpieczenie i prowizję. Należy również być ostrożnym oraz powściągliwym w korzystaniu z usług tzw. parabanków bądź firm oferujących tzw. „chwilówki”. Bardzo często oferowane przez te firmy rozwiązania finansowe są niekorzystne dla klientów, a rzeczywisty koszt kredytu przekracza kilkakrotnie pierwotnie zaciągnięte zobowiązanie.

Obecnie poziom stóp procentowych jest na wyjątkowo niskim poziomie, co może mieć wpływ na wysokość kredytu gotówkowego. Jeżeli mamy w planach ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku za granicą albo naukę jazdy na nartach albo spełnienie marzenia noworocznego to warto rozważyć zaciągniecie większego kwotowo kredytu. Niższe oprocentowanie oznacza dla klientów bowiem nie tylko niższą ratę kredytu, ale również lepiej liczoną zdolność kredytową, co przekłada się na możliwość uzyskania finansowania w wyższej wysokości.

Biorąc pod uwagę wysokość WIBOR-u, obecne  oprocentowanie kredytów gotówkowych jest po prostu tanie.  Nikt nie jest w stanie zagwarantować jednak, że w 2016 roku stopy procentowe nie pójdą w górę. Jeżeli zatem ktoś waha się czy wnioskować o pożyczkę teraz czy za kilka miesięcy, to zdecydowanie zachęcam, by zrobić to jak najszybciej. Jednocześnie aby uniknąć pułapki i wyboru niekorzystnej oferty bankowej, warto bezpłatnie porównać propozycje banków u profesjonalnego doradcy. 

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 606127723

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście