Kredyt hipoteczny z konsolidacją

Klienci zamierzający sfinansować zakup nieruchomości kredytem hipotecznym a posiadający wcześniej zaciągnięte zobowiązania często stają w obliczu braku zdolności kredytowej.  Co zrobić aby koszty utrzymania powiększone o raty dotychczasowych kredytów nie wyeliminowały nas z możliwości zakupu upatrzonej nieruchomości ?

Takim rozwiązaniem jest konsolidacja dotychczasowych zobowiązań, dzięki której można osiągnąć zmniejszenie miesięcznych obciążeń finansowych budżetu domowego.  Jak to zrobić ? Jest Kilka sposobów osiągnięcia zamierzonego celu :

1. Połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny niezabezpieczony hipoteką

Osoby, które planują zakup nieruchomości i sfinansowanie jej kredytem hipotecznym przy minimalnym 10% wkładzie własnym powinni pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym niezabezpieczonym przed przystąpieniem do kredytu hipotecznego. Dzięki doborowi banku, który ma dobrą ofertę kredytu konsolidacyjnego ( np. z 0% prowizją i oprocentowaniem nieprzekraczającym 8%) jesteśmy często w stanie zmniejszyć miesięczne raty o kilkaset złotych i dzięki temu uzyskać zdolność kredytową w kredycie hipotecznym.

2. Połączenie kredytu mieszkaniowego z jednoczesnym doborem środków na skonsolidowanie dotychczasowych zobowiązań.

Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które planują zaangażować większy wkład własny w zakup nieruchomości lub są już posiadaczami nieruchomości a kredyt hipoteczny planują zaciągnąć na remont lub rozbudowę posiadanego mieszkania/domu. Zaangażowanie wyższego wkładu własnego umożliwia zrobienie pola do włączenia do kredytu kwoty konsolidacyjnej. Bank w tym wypadku zawsze będzie się kierował zasadą, że udzieli kredytu na max 90% wartości rynkowej nieruchomości.  Przy okazji zaciągania kredytu na remont/rozbudowę posiadanej nieruchomości można dobrać środki na spłatę posiadanych zobowiązań i uzyskać oddech w wysokości spłacanych rat. Kredyt hipoteczny jest obecnie najtańszym kredytem na rynku i umożliwia wydłużenie okresu kredytowania  nawet do 35 lat - dzięki temu rata połączonego kredytu mieszkaniowo-konsolidacyjnego będzie znośna.

Należy tu zaznaczyć, że nie wszystkie banki oferują możliwość połączenia kredytu mieszkaniowego z kredytem konsolidacyjnym . W kwestii doboru odpowiedniego banku najlepiej jeżeli skontaktujecie się Państwo z doradcą.

3. Spłata dotychczasowych zobowiązań kredytem konsolidacyjnym zabezpieczonym hipoteką.

Niekiedy Klienci nie chcą zaciągać kredytu mieszkaniowego a jedynie spłacić dotychczasowe zobowiązania z zabezpieczeniem na hipotece posiadanej nieruchomości. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamienia się stosunkowo drogie kredyty gotówkowe, karty kredytowe i limity debetowe w rachunku na jeden, tańszy kredyt hipoteczny. Niestety często Klienci myślą o takim rozwiązaniu dopiero wtedy gdy pojawiają się pierwsze problemy w spłacie dotychczasowych kredytów. Nie należy się bać kredytu hipotecznego  - dzięki konsolidacji z zabezpieczeniem na hipotece jesteśmy w stanie uzyskać znaczące obniżenie miesięcznych obciążeń finansowych .

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 663021867

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście