Kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie

Aktualna sytuacja na rynku pracy jest dość specyficzna. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy banki, udzielając decyzji o kredyt hipoteczny, respektowały jedynie umowy o pracę. Obecnie uzyskanie kredytu hipotecznego przy umowie cywilnoprawnej jest jak najbardziej możliwe. Wszystko wymaga jedynie większego wysiłku przy dopełnianiu formalności.

Zdolność kredytowa

Aby uzyskać kredyt hipoteczny przy umowie cywilnoprawnej należy udowodnić bankowi swoją wiarygodność finansową. Bankierzy wezmą pod lupę przede wszystkim zarobki, które muszą być na odpowiednio wysokim poziomie. Drugą kwestią jest regularność wpływów na konto. Osoba ubiegająca się o kredyt będzie musiała przedstawić wynagrodzenie z ostatnich dwunastu miesięcy, choć zdarza się także, że bank wymaga wpływów jedynie z 6 ostatnich miesięcy.

Procedura udzielenia decyzji o kredycie hipotecznym potrafi przeciągać się tygodniami. Osoba pracująca na umowie zlecenie już po 3 miesiącach pracy będzie mogła ubiegać się o przyznanie kredytu na zakup swojego M. Są to raczej sporadyczne przypadki, zależne od wymagań banku. Zazwyczaj od ubiegającego się o kredyt wymaga się co najmniej rocznego okresu zatrudnienia  (co korzystnie wpływa na wiarygodność finansową).

Ciągłość zleceń

Praca na umowie cywilnoprawnej musi posiadać znamiona pracy o charakterze ciągłym. Obecnie coraz więcej osób pracuje w trybie freelance na wielu umowach zlecenie. Na potrzeby banku należy przedłożyć te, które trwają najdłużej i przynoszą największe dochody. Dzięki temu można zdobyć zaufanie banku, który uzna kredytobiorcę za solidną i zaradną osobę, nie zalegającą w przyszłości ze spłatą raty.

Kryteria uzyskania kredytu hipotecznego

Zakres formalności, jakie trzeba spełnić celem uzyskania kredytu hipotecznego różni się między bankami. Każda instytucja finansowa posiada własne wymagania względem osób na umowach cywilnoprawnych. Chcąc uzyskać aktualne informacje warto skontaktować się z jednym z naszych ekspertów kredytowych na terenie wybranego województwa. Profesjonalni doradcy udzielą wyczerpujących wypowiedzi w przystępny sposób.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 697051183

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście