Zakup nieruchomości od dewelopera – czym są kuszeni inwestorzy?

Współczesne inwestycje deweloperskie znacznie odbiegają od tych, które budowano jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Przyszli mieszkańcy często będą zamieszkiwać teren monitorowany, na nowoczesnym osiedlu z licznymi udogodnieniami. Na co stawiają dzisiejsi inwestorzy?

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń

Życie w dużych miastach staje się coraz trudniejsze. Liczba inwestycji spowodowała, że coraz trudniej o kawałek zieleni lub miejsca, w którym można odpocząć. Zagospodarowanie przestrzeni wokół osiedla stało się więc priorytetem dla deweloperów. Dziś to już nie tylko kilka bloków objętych monitoringiem. Mieszkańcy coraz częściej mają do dyspozycji place zabaw, alejki do spacerowania i ławki, na których można przycupnąć w poszukiwaniu wytchnienia, a także pasy zieleni. Tego typu obiekty cieszą się sporym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi.

Poczucie prywatności

Każdy chciałby użytkować mieszkanie w bloku, a jednocześnie czuć się jak w domu jednorodzinnym. Oczekiwania kupujących coraz częściej spotykają się ze zrozumieniem ze strony inwestorów. Odpowiedzią są powstające osiedla o niskiej zabudowie – dają uczucie komfortu i wrażenie mieszkania w kameralnym otoczeniu. Dodatkowym atutem są dedykowane miejsca parkingowe, dzięki którym mieszkańcy nie muszą obawiać się o problemy z pozostawieniem swojego auta w oddalonym miejscu.

Deweloperzy stawiają również na dostępność punktów usługowych, które zapewniają podstawowe potrzeby mieszkańców. Na terenie osiedli coraz częściej obiekty na parterze przeznaczone są na lokale gospodarcze, które podnoszą funkcjonalność miejsca zamieszkania i sprawiają, że wiele spraw można załatwić bez konieczności wyjazdu poza jego teren. Przykładem punktów usługowych są apteki, sklepy spożywcze, piekarnie, przedszkola czy restauracje, które wspólnie składają się na samowystarczalną przestrzeń dla lokatorów.

Nowoczesna technologia

Wspomniany wcześniej monitoring, windy czy całodobowa ochrona obiektu to niemalże standard. Inwestorzy idą krok dalej, oferując przyszłym mieszkańcom inteligentny system Smart, umożliwiający zarządzanie domową przestrzenią z poziomu aplikacji w smartfonie. Za jej pośrednictwem można ustawić temperaturę w mieszkaniu, sterować oświetleniem lub roletami, zdalnie monitorować lokal, a nawet przestrzeń wokół budynku.

Nowoczesnym propozycjom towarzyszą także rozwiązania ekologiczne. Zintegrowany system fotowoltaiczny to najczęściej spotykana opcja, umożliwiająca mieszkańcom na dokonanie znacznych oszczędności finansowych i korzystanie z zasobów energii słonecznej

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 501098727

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście