Kredyty hipoteczne dla lekarzy na oświadczenie

Kredyty dla lekarzy

 

Lekarz to zawód zaufania publicznego, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoby pracujące w tej branży cieszą się szacunkiem i poważaniem w społeczeństwie. Aby zostać lekarzem, trzeba zdobyć odpowiednie wykształcenie, a do tego systematycznie korzystać z dodatkowych szkoleń i praktyk. Dobrzy i cenieni lekarze mają szansę na wysokie zarobki. Banki nie tylko chętnie udzielają im kredytów, ale i często proponują im preferencyjne warunki.

 

 

 

 

Lekarze cieszą się ogólnym szacunkiem związanym z wykonywanym zawodem. Przekłada się to także na wynagrodzenie otrzymywane za pracę, które jest wysokie i stabilne w przypadku prywatnej praktyki. Połączenie dobrych, stabilnych zarobków i wiarygodności sprawia, że lekarze to dla banków optymalni kredytobiorcy. Z tego też względu banki nie tylko chętnie udzielają im finansowania, ale także przygotowują dla nich specjalne oferty. Proponują im kredyt gotówkowy, hipotetyczny, ale także kredyt dla lekarzy.

 

Kredyt dla lekarzy – czym się charakteryzuje?

 

 

Kredyt dla lekarzy to produkt bankowy skierowany do szerokiej grupy osób wykonujących ten zawód, niezależnie czy jest to specjalista w konkretnej dziedzinie, czy też lekarz rodzinny. Do otrzymania takiego finansowania potrzebne jest prawo do wykonywania zawodu. W tym przypadku nie ma znaczenia dla banku, w jaki sposób doktor praktykuje medycynę, czy np. prowadzi działalność, czy też jest zatrudniony na kontrakcie.

 

 

Kredyty dla lekarzy, ze względu na szacunek, jakim społeczeństwo darzy osoby zajmujące leczeniem i dużą wiarygodność, często mają uproszczone procedury. Decyzje kredytowe są podejmowane szybko, na podstawie niewielkiej liczby dokumentów. Dodatkowo takie kredyty są dla lekarzy bardziej opłacalne, ponieważ często mają obniżone oprocentowanie. Zdarza się także, że prowizja za udzielenie kredytu jest zmniejszana lub całkiem likwidowana. 

 

 

Kredyt dla lekarza weterynarza lub stomatologa

 

Termin „lekarz” jest mało precyzyjny, ponieważ może odnosić się do kardiologa, chirurga, lekarza rodzinnego oraz stomatologa. Dodatkowo za lekarza uznajemy także weterynarza, który zajmuje się chorymi zwierzętami. Tak więc teoretycznie kredyt dla lekarza powinien dotyczyć również weterynarzy. Jednak nie zawsze tak jest, wiele zależy od szczegółów konkretnej oferty. Może się zdarzyć, że będzie ona obejmować wszystkich lekarzy, oprócz lekarzy weterynarii. W takim przypadku weterynarz może skorzystać z oferty kredytów przeznaczonej dla osób wykonujących wolny zawód. Do tej grupy, oprócz lekarzy, zaliczani są także prawnicy, informatycy i architekci. Podobnie jest z lekarzami stomatologami, którzy teoretycznie mogą osiągać wyższe zarobki, jednak rzadko spotykane są kredyty dedykowane dla tej grupy. Dentyści mogą skorzystać z kredytu dla lekarzy lub oferowanego dla osób wykonujących wolny zawód.

 

Kredyt hipoteczny dla lekarza

 

Kredyty dla lekarzy to także kredyty hipoteczne. W ofercie banków dostępne są specjalne kredyty hipoteczne dla lekarzy. Pod wieloma względami produkt ten przypomina tradycyjny kredyt hipoteczny. Banki wymagają takiej samej wysokości wkładu własnego (20% lub 10% pod warunkiem zakupu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego). Obowiązują takie same ograniczenia dotyczące maksymalnego okresu, na jaki można wziąć kredyt (35 lat). Jednocześnie są pewne różnice dotyczące spraw finansowych.

 

Kredyt hipoteczny dla lekarzy wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami, przede wszystkim w zakresie wysokości marży i prowizji. Dodatkowo bank może zrezygnować z innego rodzaju kosztów jak opłata przygotowawcza. Lekarz starający o kredyt hipoteczny musi przejść weryfikację zdolności kredytowej i spełnić określone warunki, między innymi posiadać pozytywną historię kredytową.

 

Kredyt dla lekarza na oświadczenie

 

Jako grupa uprzywilejowana lekarze mogą także skorzystać z oferty kredytu na oświadczenie. To produkt, który wyróżnia się uproszczonymi procedurami. Decydując się na takie finansowanie, lekarz nie musi dostarczać instytucji finansowej żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu. Wystarczy wyciąg z konta oraz podpisane oświadczenie o dochodach. Dzięki takim uproszczonym procedurom decyzja kredytowa jest podejmowana bardzo szybko.

 

Oprócz wyciągu z konta lekarz powinien także dostarczyć do banku dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu, np. dyplom lekarski, ważny dowód osobisty. Natomiast w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej lekarz musi pokazać w instytucji finansowej dokumenty potwierdzające rejestrację firmy oraz zaświadczenia z US i ZUS.

 

Kredyt inwestycyjny dla lekarza

 

Lekarz, który prowadzi własną działalność i potrzebuje większego wsparcia finansowego, może wnioskować o kredyt inwestycyjny. Przyznawany jest on na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów, a bank analizuje okres ostatnich dwunastu miesięcy prowadzenia działalności. Proces uzyskania takiego finansowania jest uproszczony i prawie całkowicie może być przeprowadzony przez internet, począwszy od złożenia wniosku po decyzję kredytową. Tylko na podpisanie dokumentów kredytobiorca-lekarz musi udać się do najbliższej placówki bankowej.

 

Zawód lekarza cieszy się w społeczeństwie dużym szacunkiem. Dodatkowo wykonywanie takiej profesji wiąże się często z wysokimi zarobkami i wiarygodnością. To sprawia, że na rynku finansowym nie brakuje ofert dedykowanych lekarzom. Otrzymują oni nie tylko wyższe kwoty kredytu, ale także korzystniejsze warunki kredytowania. Decyzja kredytowa jest przekazywana bardzo szybko. Medycy mogą skorzystać z kredytu dla lekarza, kredytu hipotecznego, kredytu na oświadczenie lub z kredytu inwestycyjnego. Na rynku dostępne są również pożyczki dla lekarzy, których udzielają  instytucje pozabankowe.

 

Potrzbujesz pomocy? Zadwoń 691 895 408

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 691895408

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście