Czy Stałe oprocentowanie kredytu zabezpieczy przed podwyżką raty kredytu?

Czy Stałe oprocentowanie kredytu zabezpieczy przed podwyżką raty kredytu?

Za nami kolejna, bo już ósma z rzędu, podwyżka stóp procentowych, a patrząc na szalejącą inflacje wygląda że to jeszcze nie koniec podwyżek. Na dzień dzisiejszy widać, że raty kredytobiorców podrożały już często o około 50%, a perspektywa dalszych podwyżek stóp procentowych sugeruje dalsze zwiększenie wysokości rat. Taka sytuacja niewątpliwie zagraża budżetom domowych w których wysokość raty zabiera coraz większą część naszych dochodów. Zasadne zatem jest pytanie co możemy zrobić żeby zabezpieczyć się przed kolejnymi podwyżkami?

Jedynym rozwiązaniem jest przejście na oprocentowanie stałe kredytu, dzięki któremu zabezpieczmy sobie wysokość raty na najbliższe kilka lat. Na dzień dzisiejszy w Polsce oprocentowanie stałe można uzyskać na okres zazwyczaj 5lat, a w pewnych sytuacjach na trochę dłużej bo na 10lat. Kredytobiorcy którzy jeszcze nie zamienili swoich kredytów na oprocentowanie stałe, z całą pewnością powinni skontaktować się ze swoim doradcą i ustalić jakie oprocentowanie stałe mogliby w obecnym momencie otrzymać zamieniając swój kredyt oparty o mocno niestabilny wibor3/6m na pewność stabilności raty w oprocentowaniu stałym. Następnie dobrze jest to oprocentowanie stałe, zaproponowane przez bank w którym mamy kredyt, porównać z ofertami innych banków. Warto to zrobić, gdyż w wielu przypadkach okaże się, że opłacalne jest przeniesienie kredytu na oprocentowanie stałe do innego banku, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić  od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie, a to w perspektywie całego kredytu może dać oszczędności idące w tysiące złotych, dla których z całą pewnością każdy kredytobiorca znajdzie lepsze zastosowanie niż oddawanie tych pieniędzy do banku. Stałe Oprocentowanie kredytu to przede wszystkim stabilność wysokości raty pozwalająca na lepsze zaplanowanie budżetu domowego, z tego powodu jest to rozwiązanie dobre dla osób ceniących sobie spokój i bezpieczeństwo finansowe.

Jeśli chciałbyś omówić swój konkretny przypadek i zobaczyć czy warto w Twoim konkretnym przypadku dokonać zmian w kredycie przechodząc na oprocentowanie stałe to zapraszam do kontaktu.

Krzysztof Szymczak  , email [email protected] , tel. 791-888-061

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 791888061

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście