Kredyt na zakup nieruchomości z doradcą finansowym.

Wiele osób boi się formalności związanych z zaciągnięciem kredytu na własną nieruchomość. W tym artykule pokażę, że korzystając z usług doświadczonego doradcy finansowego nie musi być to ani skomplikowane, ani trudne. Dodatkowo nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Kiedy przychodzi w końcu dzień, kiedy dojrzeje w Nas decyzja o zakupie nieruchomości zaczynamy się zastanawiać jak sfinansować zakup naszego wymarzonego mieszkania lub domu. Pierwszą myślą jest kredyt- tylko jak wybrać ten najlepszy? Odpowiedź jest prosta- trzeba skontaktować się z doradcą finansowym. Taka osoba pomoże nam sprawdzić naszą zdolność kredytową, porówna dla nas dostępne oferty. Pokaże plusy i minusy ofert prezentowanych przez Banki. Pomoże zrozumieć wszystkie niejasności ofert i umów kredytowych.

Jak wygląda współpraca z doradcą?

Podczas pierwszego spotkania doradca finansowy zada nam szereg pytań na podstawie, których oceni nasze oczekiwania odnośnie kredytu. Zbada naszą zdolność kredytową i przedstawi nam wszystkie podstawowe informacje związane z procedurą ubiegania się o kredyt.

Ponieważ rynek kredytów hipotecznych jest w Polsce bardzo szeroki, w przeciągu jednego – dwóch dni od naszego pierwszego spotkania doradca przeanalizuje naszą sytuację i przygotuję dla nas ofertę, którą omówimy podczas drugiego spotkania. To właśnie podczas tego spotkania będziemy mogli zobaczyć jak będzie wyglądała rata naszego kredytu, jakie koszty poniesiemy w związku z ubieganiem się o kredyt i jak długo to wszystko będzie trwało. Kiedy już wybierzemy oferty, które najbardziej nam odpowiadają- otrzymamy listę dokumentów jaką musimy przygotować do złożenia wniosku kredytowego.

Teraz nie pozostaje nic innego jak skompletować dokumenty i za pośrednictwem doradcy złożyć wnioski kredytowe. W tym momencie zaczyna się wytężona praca doradcy czyli: przygotowanie i złożenie wniosków do banków, bieżący monitoring co dzieje się z wnioskiem oraz negocjacje z bankami w celu uzyskania jak najkorzystniejszych warunków kredytowych. W ten sposób doradca doprowadzi do podpisania właściwej umowy kredytowej z Bankiem.

Kiedy mamy już przyznany kredyt możemy umawiać się na podpisanie aktu notarialnego, który przeniesie na nas własność wybranej przez nas nieruchomości. Pozostaje już tylko odebrać klucze i cieszyć się naszą wymarzoną nieruchomością.

Współpraca z doradcą finansowym pozwoli nam oszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Proszę pamiętać, że moje usługi są dla Państwa bezpłatne.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 722263118

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście