Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu - co nowego ?

Program Mieszkanie dla Młodych oraz powolne ożywienie w gospodarce mobilizują deweloperów do pracy. Również w Poznaniu powstają nowe projekty deweloperskie.

Deweloperom budującym nowe mieszkania sprzyja pogoda. Jak do tej pory zima była bardzo łagodna i na budowach mogły być kontynuowane prace budowlane. Korzystna aura pozwoliła dokończyć prace wykończeniowe i dała możliwość zagospodarowania terenów wokół budynków – powstały drogi dojazdowe, chodniki, place zabaw.

Oto kilka informacji o inwestycjach mieszkaniowych w Poznaniu:

  1. Z kolejnym etapem osiedla Chili City w Tulcach rusza firma Ronson. W sumie ma tam powstać 30 mieszkań. Firma Ronson rozpocznie również budowę osiedla Copernicus przy ul. Kościelnej, gdzie zakończenie budowy planowane jest na 2016r.
  2. Rozbudowuje się Osiedla Słoneczne Tarasy w Plewiskach. Znajdują się tu mieszkania mniejsze - od 50 metrów kwadratowych powierzchni, jak i większe – z tarasami.
  3. Rozbudowuje się osiedle Leśna Polana w Dąbrówce. W tym roku ma tu powstać przynajmniej 20 domów i kilkadziesiąt mieszkań.
  4. Ataner planuje przede wszystkim rozbudowę kompleksu przy ul. Towarowej. Mieszkania sprzedawane tam do tej pory rozchodziły się bardzo szybko – projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Ataner rozbudowuje również Osiedle Marcelin.
  5. Na Wildzie powstaje Osiedle przy Rolnej, które buduje Budimex Nieruchomości oraz Osiedle Czarnieckiego, budowane przez Monday Development. Ten deweloper w tym roku zamierza również rozpocząć oferowanie lokali na Osiedlu Szafirowym w Suchym Lesie.
  6. Na Ratajach UWI zaoferuje mieszkania na osiedlu przy. Ul. Milczańskiej.
  7. Na Piątkowie prace kontynuuje Agencja Inwestycyjna oraz UWI.

Wśród szefów firm deweloperskich przeważa opinia, że popyt na budowane mieszkania będzie rósł szybciej od podaży. To może powodować powolny wzrost cen mieszkań. Na wzrostowy trend cenowy na rynku mieszkań wpływ będzie miało szereg czynników. Przede wszystkim poprawia się kondycja gospodarki. Oczekuje się również, że przynajmniej do połowy 2014 r. stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie, a to wpłynie na oprocentowanie kredytów hipotecznych i wyższą zdolność kredytową nabywców mieszkań.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 508677789

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście