Kredyt mieszkaniowy - kalkulator

Osoby chcące zaciągnąć kredyt mieszkaniowy zawsze zastanawiają się jaką ratę będą płacić, ile odsetek zapłacą, czy mają zdolność kredytową. Dzięki takim narzędziom jak kalkulatory kredytowe można wyliczyć te dane. Wyliczając ratę daje się odpowiedź czy daną osobę stać na spłatę kredytu, kwota odsetek pokazuje z kolei ile oddamy bankowi za pożyczenie nam pieniędzy.  

Aby wyliczyć wysokość raty należy wiedzieć jaka będzie kwota kredytu, ile wyniesie okres spłaty, jaka będzie waluta kredytu i jego oprocentowanie. Wpisz pożądaną kwotę kredytu, okres na jaki chcesz się zadłużyć i oprocentowanie nominalne danej oferty kredytowej, a dowiesz się, jaką ratę będziesz płacić co miesiąc. Możesz również sprawdzić jak na wysokość rat kredytu wpływają zmiany oprocentowania, okresu spłaty oraz rodzaje rat – równe czy malejące. W przypadku rat równych przez cały okres spłaty będziesz płacić taką samą ratę, zaś wybierając raty malejące będą one coraz niższe z każdym kolejnym miesiącem. Zaletą rat malejących jest nieco niższa kwota odsetek, którą łącznie odda się do banku, aczkolwiek w przypadku niskich kwot i krótkich okresów, na które zaciąga się kredyty gotówkowe, różnice nie są zasadnicze.

Zazwyczaj kalkulator wyliczający wysokość raty wylicza również sumę odsetek do spłaty w całym okresie kredytowania.

Natomiast kalkulatory do liczenia zdolności kredytowej to kalkulatory przygotowywane przez banki w oparciu o ich indywidualne ustalenia i wskazania. Zdolność kredytowa może być różna, w zależności od tego z kalkulatora jakiego banku się korzysta. Aby wyliczyć zdolność kredytową warto skorzystać z pomocy osoby biegłej w obsłudze takich kalkulatorów.

Poniżej podaję link do kalkulatorów kredytowych:

http://sprawdzonydoradca.pl/kalkulatory

 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 791888061

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście