Kredyt bankowy

Kredyt bankowy to umowa zawierana pomiędzy bankiem a Kredytobiorcą, w której bank udostępnia określoną kwotę pieniędzy na ustalony czas z przeznaczeniem na zrealizowanie konkretnego celu. Kredytobiorca z kolei zobowiązuje się oddać tę sumę wraz z należnymi bankowi odsetkami.

Do najczęściej spotykanych kredytów bankowych zaliczamy między innymi kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe.

Na czym zarabiają banki udzielające kredytów?

Prowizja za udzielenie kredytu - opłata pobierana przez bank za udostępnienie kredytu. Występują produkty i banki, w których nie jest ona pobierana, ale z reguły dotyczy to ofert promocyjnych, gdzie konieczne jest skorzystanie z  innego produktu finansowego.

Oprocentowanie kredytu to parametr, od którego wysokości zależy, ile tak naprawdę zaciągnięty przez klienta kredyt będzie go kosztował. Wysokość oprocentowania ma bowiem bezpośredni wpływ na kwotę odsetek, jaką kredytobiorca musi oddać do banku. Im jest ono wyższe, tym obsługa kredytu staje się po droższa.

Produktem, dzięki któremu banki zarabiają udzielając kredytów, są także ubezpieczenia. Najczęściej są one dodawane, jako obowiązkowy dodatek, który ma chronić Klienta przed niespodziewanymi sytuacjami występującymi w życiu codziennym.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 669992528

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście