MDM-wyścig ruszył

MDM-wyścig ruszył. Choć program Mieszkanie dla Młodych nie wszedł jeszcze w życie, wyścig po dopłaty już  się zaczął. Wszystko dlatego, że pomoc państwa ma roczne limity, a o ich wykorzystaniu będzie decydowała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Kto nie zdąży, będzie musiał zakup mieszkania przełożyć na następny rok i zapewne całą procedurę kredytową przejść od nowa. Są dwa banki które już podpisały umowę z BGK na sprzedaż kredytów z dopłatą a kolejne 15 banków podpisze już wkrótce. A dodatkowo właśnie dziś- 30.12.2013  jeden z nich już wysłał oficjalną informacje o zasadach wdrażania ustawy MDM w życie. Dodatkowo już widać że marże banków mogą być trochę wyższe od standardowych.  Bo w oficjalnym komunikacie z banku marze w tym programie są na poziomie 1,99%  oczywiście jak będzie spełniony warunki czyli konto , karta kredytowa albo ubezpieczenie nieruchomości, oraz prowizja 1,99% płatna gotówką.

To oficjalna oferta jednego z banków pozostałe są w trakcie szlifów oferty i bardzo się spieszą ponieważ są limity na kredyty w tym programie. Mianowicie w 2014 roku rząd przeznaczył 600 mln zł czyli na ok 20 tyś kredytów mieszkaniowych, w 2015 roku klienci mają do dyspozycji 715 mln a w 2016 roku 730 mln.

Dodatkowo jak informuje BGK będzie można sprawdzać na bieżąco informacje o pozostałej kwocie do wykorzystania na dany rok u doradcy w banku który przystąpił do programu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej i na swojej stronie internetowej (www. bgk.com.pl).

 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 785924976

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście