Brak historii kredytowej - czy otrzymam kredyt ?

Wbrew pozorom Klient, który nie zaciągał żadnego kredytu nie jest wymarzonym Klientem dla banku.

To dlatego że dla banku jesteśmy wówczas osobą, która nie ma żadnej historii kredytowej, brak informacji w  BIK ( Biuro Informacji Kredytowej - znajdują się tam informacje nie tylko o źle spłacanym kredycie, ale i o każdym kredycie, karcie, limicie spłacanym również terminowo). Jesteśmy wręcz niewiarygodni dla banku, bo nie widać jak obsługiwaliśmy nasze dotychczasowe zobowiązania.

Co ja radzę Klientom w sytuacjach "braku score":

  • Zabrzmi to źle, ale pomaga zaciągnięcie zobowiązania, które zostanie ujawnione w BIK - nie wszystkie są jednak ujawniane w BIK
  • Nie dotyczy to kredytów zaciągniętych na osobę prawną - firmowych - bo owszem jest to zobowiązanie, ale widoczne w innej bazie –  BIG i dodatkowo nie wszystkie banki tam raportują.

Najlepszym sposobem na wyrobienie sobie historii kredytowej jest posiadanie debetu w koncie powiedzmy z limitem 1000 zł albo katy kredytowej z małym limitem. Oraz oczywiście prawidłowe ich obsługiwanie.

Dodatkowo taki limit, kartę powinniśmy mieć przynajmniej przez 6 miesięcy ponieważ nie wszystkie instytucje finansowe aktualizują informacje w BIK-u z częstotliwością miesięczną.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 785924976

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście