Jak zaplanować wzięcie kredytu?

Zastanawiamy się często jak zaplanować wzięcie kredytu i na co swrócić uwagę. Postaram się w kilku punktach wskazać ważne elementy, na które warto zwrócić uwagę przed wzięciem kredytu.

1. Najlepiej żeby dochody wpływały na konto bankowe. Nie jest to warunek konieczny, ale ułatwia bardzo wzięcie kredytu. W takiej sytuacji dużo zyskujemy w oczach analityka bankowego i możemy być spokojniejsi, że weryfikacja dochodu będzie prostsza i przyjemniejsza. Jeśli dochody nasze nie wpłwywają bezpośrednio od pracodawcy na konto bankowe poprośmy pracodawcę, żeby zmienić formę płatności na przelew bankowy.

2. Ponieważ najczęściej mamy konieczność przedłożenia w banku wyciągu bankowego staramy się, żeby operacje na koncie nie sugerowały dużych wydatków. Mam tu na myśli np. koszty zakupu paliwa na stacjach benzynowych; koszty przedszkola dzieci. Bank ma standardowe kwoty kosztów, które przyjmuje i jeśli okaże się, że na rachunku bankowych koszty te przewyższają przyjęte minimum w banku wówczas analityk może przyjąć wyższe koszty utrzymania pomniejszając naszą zdolność kredytową. Warto w takim przypdku na 6 miesięcy przez złożeniem wniosku kredytowego zadbać o częstszą płatność gotówką (wybierając pieniądze z bankomatu płacimy gotówką).

3. Jeśli mamy jakiś kredyt gotówkowy, który niedługo się kończy lepiej spłacić takie zobowiązanie lub zadeklarować przy wniosku kredytowym, że mogą Państwo spłacić taki kredyt. Podobnie w przypadku karty kredytowej lub limitu w koncie. Jeśli nie korzystamy z nich można zamknąć (nie wystarczy niekorzystanie z zobowiązania).

 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 667980329

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście