Kredyt inwestycyjny dla firm

Kredyt inwestycyjny dla firm na rozwój

Produkt finansowy tego typu jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które starają się przeć do przodu i stawiają na ciągły rozwój. Pozyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na zakup środków trwałych, budowę lub rozbudowę, polepszenie zdolności produkcyjnych, a nawet na kupno licencji czy patentów. Przedsiębiorstwo może także wykorzystać pieniądze na dowolny cel.

Dzięki kredytowi firma może dokonać zakupu nieruchomości komercyjnych, działek budowlanych z przeznaczeniem na zabudowę pod działalność gospodarczą czy na zakup lokalu o charakterze handlowym i usługowym. Finansowaniem może być także objęta budowa lub rozbudowa nieruchomości komercyjnych czy też ich modernizacja lub remont. Kredyt inwestycyjny można także wykorzystać na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów czy do prowadzenia bieżącej działalności firmy.

Szczegółowe warunki kredytu zależą od szeregu różnych zmiennych, do których oczywiście zaliczyć trzeba zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Im lepsza jego kondycja finansowa i lepsze osiągnięcia rynkowe, tym lepsze warunki kredytu są możliwe do osiągnięcia.

Na kredyt inwestycyjny mogą liczyć osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a także firmy działające w formie spółki cywilnej, spółki partnerskiej, spółki jawnej, spółki komandytowej czy wreszcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kwota kredytu może wahać się od 30 tysięcy złotych aż do 4 milionów złotych, podobnie jak okres spłaty takiego kredytu, który może wynieść nawet do 20 lat. Dostępne waluty kredytu inwestycyjnego to oprócz polskiego złotego – frank szwajcarski, euro czy dolar amerykański.

Zabezpieczeniem takiego kredytu może być weksel wraz z deklaracją wekslową, pełnomocnictwo kredytobiorcy do rachunku bieżącego, ustanowienie hipoteki na nieruchomości kredytobiorcy czy cesja na rzecz banku praw z umowy ubezpieczenia.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 691895408

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście