Tańsze ubezpieczenie domu

Jak kupić tanie ubezpieczenie domu?

1. Kup ubezpieczenie w pakiecie.

Firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki na ubezpieczenie nieruchomości klientom, którzy wykupili u nich na przykład ubezpieczenie komunikacyjne. Ta zasada działa także w drugą stronę: osoby które ubezpieczyły swoją nieruchomość, mogą otrzymać zniżkę na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego. Zawsze warto zapytać ubezpieczyciela czy oferuje taką zniżkę.

Jeżeli jesteś kierowcą, a więc i tak musisz zakupić OC, a z drugiej strony chcesz ubezpieczyć dom, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – kupując pakiet ubezpieczenie komunikacyjne plus ubezpieczenie majątkowe.

2. Ustal wyższy wkład własny.

Proponowana przez doradcę wysokość składki wydaje się za wysoka, ale z drugiej strony nie chcesz zawężać zakresu ubezpieczenia? Ustal wyższy procent wkładu własnego, oczywiście w ramach możliwości finansowych. Jeśli stwierdzisz, że w przypadku wystąpienia szkody możesz pokryć 20% kosztów likwidacji szkody, wówczas ubezpieczyciel odpowiednio obniży proponowaną składkę ubezpieczenia.

3. Zainwestuj w zabezpieczenia.

Oto domowe zabezpieczenia, których posiadanie gwarantuje zniżkę w polisie nieruchomości:        
* systemy alarmowe,        
* całodobowy dozór,        
* drzwi przeciwwłamaniowe,        
* rolety przeciwwłamaniowe.

Za drzwi antywłamaniowe z certyfikatem ubezpieczyciel może zaproponować zniżkę od 10% do 15%. Do 20% zniżki otrzymasz jeśli posiadasz w mieszkaniu system alarmowy, który jest podłączony do grupy interwencyjnej, reagującej natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Nawet 30% zniżki na polisę mogą otrzymać właściciele nieruchomości na terenach osiedli strzeżonych lub będących pod stałym nadzorem pracownika ochrony.

4. Ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko.

Przy zakupie ubezpieczenia mienia od kradzieży nie musisz ubezpieczać całości swojego dobytku, łącznie ze starymi ubraniami i garnkami. Ubezpieczenie od kradzieży, to najdroższy element polisy mieszkaniowej. Ubezpiecz się na taką kwotę, na jaką wyceniasz najcenniejsze przedmioty, które mogą zostać skradzione w czasie włamania. Taką formę ubezpieczenia nazywamy ubezpieczeniem mienia od kradzieży na pierwsze ryzyko. Włamywacz zabierze przedmioty najcenniejsze oraz najłatwiejsze do wyniesienia, np. gotówkę, laptopa, telewizor, biżuterię, itd. To, czy ubezpieczysz się na wartość 25 tys. zł a nie 50 tys. zł, będzie miało bardzo duży wpływ na wysokość składki.

5. Zadbaj o bezszkodowość.

W ubezpieczeniach nieruchomości, podobnie jak w polisach komunikacyjnych, wpływ na wysokość składki ma historia ubezpieczenia. Jeśli wcześniej kupowałeś ubezpieczenie mieszkania, a w trakcie trwania ochrony nie zgłosiłeś żadnej szkody, to możesz liczyć na to, że w tym roku składka polisy nieruchomości może kosztować cię mniej, z racji wypracowanego bezszkodowego roku. Warto więc zrezygnować ze zgłoszenia małej szkody, np. wybitej szyby w oknie, aby nie stracić zniżki za bezszkodowy rok ubezpieczeniowy w kolejnym okresie ochrony.

6. Opłać składkę jednorazowo.

Ubezpieczyciele dają możliwość rozłożenia płatności składki na 2, 4 a nawet 12 rat. Sprzedaż ratalna zawsze jednak wiąże się z wyższym kosztem, dlatego jeśli stać Cię na opłacenie składki jednorazowo, zapłać za polisę za cały rok z góry. Na płatności jednorazowej możesz oszczędzić średnio od 5-10% wartości składki.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 667980329

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście