Odstąpienie od umowy kredytu gotówkowego

Przed nami okres świąteczny, który zawsze cechuje się zwiększoną aktywnością w sektorze kredytów gotówkowych.

W czasie kiedy sklepy są pełne promocji i nastrój do kupowania jest sprzyjający, często poddajemy się emocjom i kupujemy.

Szukając finansowania, podpisujemy umowę kredytu gotówkowego, a później orientujemy się, że warunki podpisanej umowy wcale nie są dla nas korzystne. Tu z pomocą przychodzi ustawa o kredycie konsumenckim, która pozwala kredytobiorcom na odstąpienie od umowy kredytowej bez podania przyczyny w terminie 14 dni od jej zawarcia

Podpisując umowę kredytu gotówkowego, kredytobiorca powinien otrzymać wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy. To na podstawie tego dokumentu, ma prawo w terminie do 14 dni od zawarcia umowy kredytowej odstąpić od umowy. Oświadczenie należy złożyć pod wskazanym przez kredytodawcę adresem. Wystarczające jest również wysłanie oświadczenia na adres kredytodawcy przed upływem 14 dni.

Kosztem związanym z odstąpieniem od umowy kredytowej są odsetki za okres od wypłaty kredytu do dnia jego spłaty. Na zwrot kredytu bankowi klient ma 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 660691864

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście