MDM – koniec środków na rok 2017, co zrobić aby jednak otrzymać dopłatę?

W obecnym roku środki przeznaczone na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych, które można było zarezerwować na rok 2017 osiągnęły maksymalny poziom. W związku z tym, zgodnie z przepisami ustawy, nie ma już możliwości składania wniosków o dofinansowanie na rok 2017.

Nie znaczy to jednak, że w przyszłym roku (2017) nie będzie można kupić nieruchomości z rządowym dofinansowaniem. Wręcz przeciwnie – będzie to możliwe.

Z wnioskiem kredytowym będzie trzeba jednak poczekać do 2 stycznia 2017r. ponieważ to właśnie wtedy zostaną odblokowane kolejne 373 mln zł na dopłaty przewidziane w puli na 2017 rok.

Obecnie nadal można wnioskować o kredyt z dopłatą MDM, jednak sprzedający daną nieruchomość musi wyrazić zgodę na to, że dopłata z tytułu udziału w programie MdM zostanie wypłacona w 2018r.

Aby to zrobić należy odpowiednio przygotować umowę przedwstępną, deweloperską lub umowę o wybudowanie i przeniesienie własności lokalu. Należy w niej uwzględnić płatność całości lub części ceny w 2017 lub 2018 roku. Dzięki temu będzie można skorzystać ze środków MdM przeznaczonych na te lata. Jeżeli w 2018 roku będzie płacona tylko część ceny za mieszkanie, nie może ona być mniejsza niż wysokość należnej dopłaty.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 669992528

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście