Jak wybrać biuro nieruchomości

Sprzedaż lub kupno nieruchomości stanowią rozległy i bardzo złożony temat. Podejmowanie samodzielnych decyzji w tej kwestii nie należy do najłatwiejszych, dlatego coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. Jak znaleźć doradcę, który sprawnie przeprowadzi cały proces transakcyjny? Po czym poznać dobre biuro nieruchomości? Odpowiedź znajduje się w poniższym tekście.

Liczba biur nieruchomości w większych miastach przekracza dziesiątki, a nawet setki – w samej Warszawie jest ich ponad trzysta. Wybór nie jest prosty, zatem, aby transakcja przebiegła bezpiecznie i zgodnie z prawem, warto zwrócić uwagę na kluczowe czynniki:

  • Jasne warunki współpracy

Ogranicza to do minimum wszelkie niejasności związane z procedurą sprzedaży nieruchomości. Profesjonalny doradca udzieli informacji związanych z przygotowaniem obiektu do sprzedaży. Warto więc pytać o home staging, sesję fotograficzną czy wirtualny spacer, a także wszystko to, co biuro wykonuje w ramach swojej pracy. O podjęciu współpracy często decyduje też korzystna prowizja za usługę pośrednictwa.

  • Umowa

Umowa współpracy z doradcą ds. nieruchomości powinna być skonstruowana w sposób czytelny dla klienta. Należy przyjrzeć się temu, czy biuro oferuje możliwość umowy na wyłączność, czego efektem jest sprzedaż nieruchomości w jak najlepszej cenie. Zazwyczaj biura mają gotowe szablony umów, lecz w przypadku wątpliwości można zapytać doradcę o możliwość modyfikacji niektórych treści.

  • Kwalifikacje doradcy ds. nieruchomości

Pracownik biura nieruchomości, prócz referencji i doświadczenia w skutecznej sprzedaży obiektów, powinien posiadać stosowne kwalifikacje. Licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami to wiarygodny dokument potwierdzający umiejętności osoby pracującej w biurze nieruchomości.

Ponadto warto przyjrzeć się danej firmie pod kątem estetycznym. O dokładności ekspertów biura świadczy solidnie przygotowana strona internetowa, zawierająca dane firmy, referencje dotychczasowych klientów oraz szczegółowe oferty kupna i sprzedaży nieruchomości.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 669992520

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście