Dlaczego klienci boją się przenieść kredyt do tańszego banku ?

Dlaczego tak bardzo przeraża nas myśl o obniżeniu kosztów obecnego kredytu hipotecznego? 

Dlaczego kojarzy się to z “papierkowymi” problemami i zamieszaniem? 

Dlaczego niektóre osoby twierdzą, że zmniejszenie raty jest niemożliwe, bo bank się na to nie zgodzi?

 

Wyjaśnienie jest proste - kredytobiorców przeraża i przerasta interpretacja słowa “obniżyć”. Za pojęciem “obniżyć” kryje się po prostu przeniesienie kredytu do innego banku, który w danej chwili proponuje lepsze warunki. W niektórych przypadkach takie działanie ma uzasadnienie ekonomiczne.

Drugim argumentem, który otwiera oczy jest uświadomienie, że dla banków proces przenoszenia kredytu hipotecznego jest czymś absolutnie normalnym i jeśli zdolność kredytowa na to pozwala banki nie robią z tym problemu doświadczenie pokazuje, że w niektórych przypadkach na przeniesieniu kredytu hipotecznego klienci mogą oszczędzić ok. 60 tysięcy złotych przy kredycie 300 tysięcy złotych na 30 lat. Na pierwszym spotkaniu ekspert określa, czy w ogóle w danym przypadku opłaca się przenieść kredyt i czy umowa na to pozwala.

Warto poświęcić 30 minut na spotkanie z ekspertem (ze mną lub innym, przeniesienie kredytu to żadna magia) i sprawdzenie, czy w Twoim przypadku można zaoszczędzić na racie.

 

Ostatecznym argumentem, który odczarowuje pojęcie obniżenia raty/ kosztów jest fakt, że bank nie pozwoli na żadne, niezgodne z prawem działanie, po prostu spłacamy całkowicie kredyt droższy kredytem tańszym J 

 

Zobaczmy, jak to wygląda w liczbach:

Kredyt 300 000 zł na 30 lat na z marżą banku 2.5%, wibor 1,79% - gdyby wibor się nie zmieniał, odsetki wyniosłyby 233 880 zł

Przeniesienia kredytu do innego banku z marżą 1.5% wibor 1,79% - odsetki wyniosą 168 360 zł

 

1 punkt różnicy w oprocentowaniu daje oszczędność - około 65 000 zł. 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 696668846

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście