Kiedy nie brać kredytu hipotecznego ?

W jakich sytuacjach sugeruję podwójnie zastanowić się przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny:

 

  1. Jesteś zatrudniony na kiepskich warunkach i Twoje obecne miejsce pracy nie daje Ci poczucia finansowej stabilności. Postaraj się zmienić sytuację, nie ryzykuj z kredytem. Jeśli nie potrafisz ocenić swojej sytuacji - skonsultuj się z ekspertem finansowym.
  2. Twoje dzieci wybierają się na studia do innego miasta, a Ty chcesz wybudować duży dom, który będzie wystarczający metrażowo dla Ciebie i dzieci? Zastanów się, czy Twoje pociechy na pewno będą chciały mieszkać w rodzimej miejscowości. Bardzo często spotykam się z przypadkami, gdy klient sprzedaje nieruchomość po zaniżonej cenie, ponieważ finalnie dom zamieszkują tylko dwie osoby, a rata oraz koszty utrzymania są wysokie.
  3. Jesteś osobą która stale się przemieszcza i zmienia miejsce zamieszkania- zbycie zadłużonego mieszkania i przeprowadzka do innego miasta oczywiście jest możliwa ale zdecydowanie bardziej skomplikowana od zwykłego najmu.
  4. Masz wątpliwości dotyczące Twojego współkredytobiorcy np. aktualnego partnera. W przypadku ewentualnego rozstania oboje będziecie dłużnikami.
  5. Rata planowanego kredytu przewyższa 40 % aktualnego dochodu netto gospodarstwa domowego.

 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 696668846

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście