Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny z ekspertem kredytowym

Na czym polega współpraca z ekspertem finansowym ?

Gdzie szukać eksperta finansowego?

Ile kosztuje usługa eksperta finansowego ?

 

Osoby, które zamierzają zakupić pierwszą nieruchomość i chcą posiłkować się kredytem hipotecznym, bardzo często nie wiedzą jak rozpocząć cały proces. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, wtedy cała praca spoczywa na jego barkach. 

Cały proces zakupu mieszkania i finansowania kredytem hipotecznym jest bardzo złożony i możemy podzielić go na etapy :

  1. Pierwsze spotkanie z ekspertem. Na tym spotkaniu rozmawiamy o oczekiwaniach klienta oraz sprawdzany jego zdolność kredytową. Dobrze na takie pierwsze spotkanie przyjść przygotowanym. Ekspert będzie pytał o formę zatrudnienia, zobowiązania kredytowe prywatne i firmowe  oraz inne zobowiązania nie kredytowe takie jak np. alimenty . Jeśli uzyskujesz dochód z działalności gospodarczej warto mieć ze sobą pit za poprzedni rozliczony rok oraz bieżące dokumenty finansowe wraz z ostatnim rozliczonym miesiącem. Jeśli uzyskujesz dochód z umowy prace lub zlecenia , ważne abyś znał czas na jaki jest umowa i od kiedy współpracujesz z danym pracodawcą .
  2. Poszukiwanie nieruchomości. Jeśli udało się ustalić zdolność kredytowa to następnym krokiem jest poszukiwanie nieruchomości. Ważne jest, aby podczas rozmowy ze sprzedającym dowiedzieć się o formę własności nieruchomości oraz poprosić o numer księgi wieczystej. Po przekazaniu tych informacji dla eksperta może on sprawdzić nieruchomości pod względem wpisów widocznych w księdze wieczystej , które mogą uniemożliwić zabezpieczenie się banku na danej nieruchomości. Zdarza się, że czasami nawet sprzedający nie ma wiedzy, na temat wpisów jakie są w księdze wieczystej .
  3. Przygotowanie i podpisanie umowy przedwstępnej. Jeżeli nieruchomość jest sprzedawana za pośrednictwem biura nieruchomości to umowę przedwstępną sporządza biuro nieruchomości . Klient ma prawo zapoznać się wcześniej z zapisami w umowie przedwstępnej i zaproponować swoje zapisy . Jeżeli jest to nieruchomość z rynku pierwotnego to taka umowę sporządza deweloper.  W pozostałych przypadkach taka umowę przedwstępną również przygotuje ekspert finansowy .
  4. Złożenie wniosków kredytowych.  Kiedy mamy już wybraną nieruchomość i podpisaną umowę przedwstępną, dopiero teraz możemy wnioskować o kredyt hipoteczny. To jest czas na drugie spotkanie z ekspertem na które przychodzimy już z dokumentami od pracodawcy oraz dokumentami, o których ekspert poinformuje przed spotkaniem. Na spotkaniu wraz z ekspertem przygotowywane są dokumenty do banków. Zawsze składamy wnioski do min 2- 3 banków, aby zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu oraz dać prawo wyboru kiedy mamy już kilka decyzji kredytowych. Coraz częściej już na tym etapie klient musi ponieść koszty związane z wycena nieruchomości.
  5. Analiza wniosków kredytowych  i uzyskanie decyzji kredytowej. Na tym etapie ekspert pilnuje całego procesu. To on jest w kontakcie z bankiem i to on otrzymuje informacje o ewentualnych brakach, które uzupełnia. Często uzupełnienia nie wymagają uczestnictwa klienta , więc bywa tak, że nawet nie wie ile po drodze pracy w uzyskanie decyzji było włożonej przez eksperta. Po uzyskaniu decyzji ekspert kontaktuje się z klientem i wspólnie podejmują decyzje , która oferta jest najkorzystniejsza dla klienta.
  6. Podpisanie umowy kredytowej. Po ostatecznym wyborze banku ekspert umawia klienta do banku na podpisanie umowy kredytowej . Bardzo często ( jeśli jest taka możliwość ) ekspert towarzyszy klientowi podczas podpisania umowy. Należy wspomnieć ,że sytuacja związana z COVID spowodowała ,że bywa tak iż w banku może na podpisaniu przebywać sam klient.
  7. Spełnienie warunków do wypłaty kredytu oraz wypłata kredytu. Po podpisaniu umowy kredytowej klient ma warunki do spełnienia aby kredyt został wypłacony . Najważniejszym jest podpisanie umowy notarialnej przenoszącej własność na klienta ( dotyczy to głownie rynku wtórnego ). Tutaj ekspert również stara się towarzyszyć klientowi podczas tej czynności u notariusza Następnie należy ubezpieczyć nieruchomość. Czasami wymagane jest również dodatkowe ubezpieczenie na życie. Przy zakupie na rynku pierwotnym jednym z warunków jest podpisanie cesji przelewu wierzytelności z rachunku powierniczego i umowy deweloperskiej . Ekspert finansowy pomaga przy załatwieniu podpisów na tych cesjach i gotowe dokumenty dostarcza już bezpośrednio do banku . Po załatwieniu tych warunków następuje wypłata kredytu. Ekspert informuje również o rym co należy spełnić później po wypłacie kredytu aby obniżyć oprocentowanie kredytu , podniesione o tak zwane  ubezpieczenie pomostowe.

Jeśli chodzi o poszukiwanie odpowiedniego eksperta finansowego to tutaj najlepsza jest tak zwana „ poczta pantoflowa „. Znajomi , rodzina , która już byli w podobnej sytuacji na pewno mogą polecić swojego eksperta pod warunkiem ,że byli z niego zadowoleni. Drugim głównym źródłem jest oczywiście Internet. Tutaj należy zwrócić uwagę jak będziemy szukać takiego eksperta i na co warto zwrócić uwagę. Eksperta szukamy zazwyczaj wpisując w przeglądarce frazę np.  : „ ekspert finansowy  miasto„ . Przeglądarka powinna pokazać nam wielu ekspertów.

Przeglądając profile warto zwrócić uwagę na :

- od kiedy dana osoba się tym zajmuje

- czy ma opinie klientów , im więcej tym lepiej

- czy posiada stronę internetowa na której możemy dowiedzieć się coś więcej na temat danej osoby niż tylko adres biura

- czy dany ekspert specjalizuje się akurat w tych kredytach , których Państwo szukacie

Ile kosztuje pomoc eksperta ?

Pomoc eksperta jest bezpłatna. Ekspert jest wynagradzany przez banki . Nie znaczy to, że odbywa się to kosztem klienta. Oferta przedstawiana przez eksperta jest identyczną z tą jaką klient uzyska bezpośrednio w banku. Czasami jeśli mamy min 2 decyzje pozytywne ekspert negocjuje warunki cenowe dla klienta czego nie da się zrobić składając wniosek samemu bezpośrednio w jednym banku. Proszę pamiętać, że ekspert zawsze angażuje się na 100% gdyż jego wynagrodzenie zależne jest od uzyskania przez klienta pozytywnej decyzji kredytowej . W przeciwnym wypadku jego praca i poświęcony czas pójdzie na marne.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 501624328

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście