Kalkulatory rat kredytowych - hipotecznych

Kalkulatory kredytowe są praktycznym narzędziem pomagającym w decyzjach o kredycie.

Podstawowe kalkulatory używane przy wyliczaniu możliwości kredytowych to kalkulator zdolności kredytowej i kalkulator rat kredytowych.

Każdy bank ma swoją indywidualną politykę w kwestii ryzyka kredytowego, dlatego każdy bank inaczej podchodzi do wyliczenia zdolności kredytowej – jednak dla zorientowania się we własnych możliwościach finansowych warto skorzystać z ogólnego kalkulatora zdolności kredytowej, aby uzyskać ogólną informację na jaki kredyt możemy liczyć w naszej sytuacji finansowej.

Z kolei na wysokość raty kredytu wpływ ma wiele zmiennych takich jak wysokość kredytu, oprocentowanie, okres kredytowania, waluta. Wszystkie te zmienne różnią się w poszczególnych bankach i to wpływa na różnice między ofertami. Wyliczenie raty kredytu pozwala ocenić jak wysokość kredytu przełoży się na nasze co miesięczne finanse domowe.

Zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej pomaga obliczyć wysokość kredytu jaki otrzyma kredytobiorca przy danych dochodach i zobowiązaniach.

Kalkulator zdolności kredytowej »

Równa rata kredytu

Kalkulator rat to narzędzie, które dzięki zastosowaniu odpowiedniego algorytmu, w prosty sposób umożliwia obliczenie wysokości raty kredytowej.

Kalkulator równej raty kredytu »

Malejąca rata kredytu

Kalkulator rat malejących działa na podobnej zasadzie jak kalkulator raty równej kredytu.

Kalkulator malejącej raty kredytu »