Problemy ze spłatą kredytu

W momencie zaciągania zobowiązania nikt nie myśli o tym ,że może mieć problemy z jego spłatą. Utrata pracy, choroba, zdarzenie losowe lub po prostu utrata kontroli nad finansami osobistymi może doprowadzić do spirali zadłużenia i finansowej katastrofy.

Co zrobić w sytuacji w której wiemy ,że nie będziemy w stanie spłacić kolejnej raty kredytu.

1) Jak najszybciej poinformować bank ,że pojawią się trudności z regulowaniem rat lub nagle nieprzewidziane okoliczności sprawią, że nie będzie możliwości spłaty w terminie należnej kwoty, jak najszybciej poinformuj o tym bank. Problem sam się nie rozwiąże a zbędna zwłoka działa zawsze na niekorzyść klienta. W wielu bankach jest możliwość skorzystania z "Wakacji kredytowych" lub innego rodzaju karencji w spłacie kolejnych rat. Dzięki temu można uzyskać  przesunięcie raty nawet do kilku miesięcy, dzięki czemu będziemy w stanie podreperować domowy budżet i przygotować się do spłaty kolejnych należności.

 2) Jeśli problem finansowy wydaje się przewlekły, możliwe jest przedłużenie okresu kredytowania, co spowoduje zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Ułatwi to regulowanie comiesięcznych należności, jednak spowoduje, że ostatecznie całościowy koszt kredytu niestety wzrośnie.

3) W przypadku kilku posiadania zobowiązań sprawdzić czy istnieje możliwość ich konsolidacji a co za tym idzie zmniejszenia wysokości comiesięcznego zobowiązania.

Skontaktuj się z tym ekspertem

Zadzwoń: 799117117

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście