Kredyt z oprocentowaniem poniżej 3% i konto mieszkaniowe oto Program " Pierwsze Mieszkanie "

Specjalne konto oszczędnościowe będzie mogła otworzyć osoba, która nie ma i nie miała mieszkania albo osoba, która w jednym posiadanym lokalu mieszka z co najmniej dwójką dzieci.

➡️ Oszczędzającemu będzie co roku naliczana premia równa rocznemu wskaźnikowi inflacji albo wskaźnikowi zmiany wartości ceny m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego. Wybrany zostanie ten korzystniejszy.

➡️ Otworzenia takiego konta będzie równoznaczne ze zobowiązaniem do systematycznego oszczędzania przez okres od 3 do 10 lat.

Ministerstwo rozwoju wyjaśnia także, że minimalna wpłata miesięczna wyniesie 500 zł, a maksymalna 2 tys. zł. Konieczne jest dokonanie minimum 11 wpłat w trakcie roku w kwocie co najmniej 500 zł - to gwarancja dodatkowej premii oszczędnościowej od państwa.

➡️W przypadku zakończenia oszczędzania, na wydanie środków będzie 5 lat - w przypadku, gdy okres oszczędzania zakończy się przed 25. rokiem życia, termin ten zostanie przedłużony do osiągnięcia 30. roku życia.

Żródło: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29429694,pierwsze-mieszkanie-rzad-podal-szczegoly-programu-dla-mlodych.html?fbclid=IwAR3eKBkS1eAQJNBFKxqkxeJ8KVxKdYgQ-IH2i2RxE6d4prwtkAvUuYVF43k

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 799117117

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście