Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Kilka sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

Jeszcze nie tak dawno to banki zabiegały o to, by jak najbardziej zwiększyć zdolność kredytową swoich klientów. Niestety, obecnie role się odwróciły i to klienci muszą zrobić wszystko, by wypaść w oczach banku w jak najlepszy sposób. Istnieją na szczęście sprawdzone i legalne sposoby na to, by polepszyć swoją zdolność kredytową. Oto kilka z nich.

Warto wydłużyć okres kredytowania. Oczywiście, im dłuższy kredyt tym większe odsetki płacone do banku, jednak także zdecydowanie lepsza zdolność kredytowa, która wynika z niższej raty kredytu. Każdy kredyt można także spłacić wcześniej i nie płacić dodatkowych odsetek.

Pomocna okaże się także z pewnością spłata i zamknięcie kart kredytowych i debetów na koncie. Nawet jeśli są one niewykorzystywane to często obciążają zdolność kredytową, gdyż bank zakłada, że jeśli ktoś posiada taką możliwość to w każdej chwili może z niej skorzystać.

Każdy bank umożliwia dołączenie do kredytu współkredytobiorcy, który nie musi być współwłaścicielem nieruchomości. Zdolność kredytową mogą więc poprawić dodatkowe dochody doliczone do niej w takim przypadku.

Należy wybrać raty równe zamiast malejących, które są zdecydowanie przyjaźniejsze dla zdolności kredytowej. Są one niższe w pierwszej fazie kredytu, a do liczenia zdolności przyjmuje się wysokość pierwszej raty. Im ona niższa, tym większa zdolność kredytowa.

Warto także zrezygnować z niepotrzebnych wydatków. Banki bardzo dokładnie sprawdzają wydatki każdego kredytobiorcy na podstawie jego konta bankowego. Warto więc zrezygnować odpowiednio wcześnie z tych, które nie są konieczne.

W sytuacji gdy znaczącą część dochodów stanowią premie czy prowizje warto wybrać bank, które je uwzględni, a trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie to robią.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 691895408

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście