Kredyt gotówkowy krok po kroku

1. Cel kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to możliwość uzyskania środków na dowolny cel szybko i bez zbędnych formalności. Jeśli potrzebna jest nieduża ilość gotówki, prawdopodobnie lepszym, rozwiązaniem będzie limit w koncie. Zwykle jest nieco niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, nawet do kilku procent, a co istotne – możemy z niego korzystać co miesiąc.

2. Wybór kredytu

Podstawą do udzielenia kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa kredytobiorcy obliczana na podstawie jego zarobków, sytuacji rodzinnej i zobowiązań. Procedura przyznawania takiego kredytu jest prosta, co ma odbicie w wyższym oprocentowaniu kredytu.

Oferty kredytów gotówkowych różnią się od siebie, w zależności od banku oferującego taki kredyt. Wybór właściwej oferty jest kluczowy dla naszego portfela, więc lepiej dobrze porównać kredyty zanim się zdecydujemy na zaciągnięcie któregoś z nich. Wbrew pierwszemu wrażeniu oferty znacznie się między sobą różnią – nie tyle konstrukcją samego produktu, co parametrami. 

Zawsze szukamy najtańszych kredytów gotówkowych. Porównując poszczególne oferty pamiętajmy, że koszt kredytu to nie tylko odsetki, ale także opłaty dodatkowe związane z ubezpieczeniem, prowizją oraz kosztem produktów dodanych oferowanych w pakiecie z kredytem gotówkowym.

3. Wnioskowanie o kredyt

Po wybraniu najkorzystniejszej oferty, należy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Wniosek można złożyć u doradcy, który pomagał nam wybrać najlepszą ofertę. Do wniosku dołącza się zazwyczaj dokumenty potwierdzające wysokość dochodów i źródło dochodów. Niektóre banki mogą wymagać dodatkowej dokumentacji, na przykład wyciągów bankowych.

4. Decyzja kredytowa 

Wnioskujący, których bank oceni pozytywnie, zostaną poinformowani o możliwej kwocie kredytu i okresie kredytowania. Oznacza to, że bank wyda pozytywną decyzję kredytową i od otrzymania pieniędzy jest już tylko krok.

5. Umowa kredytowa i uruchomienie kredytu 

Osoby, które ubiegały się o kredyt i otrzymały decyzję pozytywną podpisują umowę kredytową w banku, a pieniądze mogą odebrać w oddziale banku lub mogą skorzystać z opcji przelewu na konto. Sposób i czas uruchomienia kredytu jest zapisany w umowie kredytowej.

Przed podpisaniem umowy kredytowej warto przeczytać wszystko dokładnie i sprawdzić, czy dane są poprawne i czy zapisane warunki są takie, o jakie wnioskowaliśmy.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 723188852

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście