Kredyt hipoteczny prowizja

Ważnym elementem związanym z kosztami kredytu hipotecznego jest prowizja. Prowizję za udzielenie kredytu pobiera bank. Prowizja jest liczona od wartości kredytu.

Prowizja za udzielenie kredytu to koszt nawet kilku procent wartości kredytu (w zależności od oferty banku).  Niektóre banki dają możliwość doliczenia prowizji do kwoty kredytu, inne wymagają wniesienia tej opłaty gotówką przy uruchomieniu kredytu. Wiele banków deklaruje wysokość prowizji za udzielenie kredytu od 0%, ale niektóre oferty mogą wiązać się z prowizją za udzielenie nawet w wysokości 4 - 5% kwoty zaciąganego kredytu.

Oferty z 0 prowizją za udzielenie kredytu są najczęściej dostępne w ramach promocji w danym banku, czy też w przypadkach skorzystania z dodatkowych produktów banku takich jak ubezpieczenia, konto czy karta kredytowa.

Może zdarzyć się tak, że koszty dodatkowych produktów, okażą się wyższe niż sama prowizja. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu należy porównać oferty wielu banków i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 503722062

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście