Kredyt na sfinansowanie remontu mieszkania

Remont mieszkania czy domu można sfinansować na kilka sposobów. Najpopularniejsze to wykorzystanie oszczędności, ale jeśli ich nie starcza, to można wesprzeć się kredytem gotówkowym, pożyczką hipoteczną, a nawet kredytem mieszkaniowym.

Jeśli skorzystamy z kredytu gotówkowego albo pożyczki hipotecznej, pieniądze w ten sposób uzyskane będzie można przeznaczyć na dowolny cel, ale takie kredyty są droższe. Dodatkową zaletą kredytu gotówkowego jest prosta procedura uzyskania środków. Większość banków nie wymaga od kredytobiorców zabezpieczeń, wystarczy zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa. W takich przypadkach przyznawania kredytu bez zabezpieczenia albo na dowolny cel ryzyko banku jest wyższe. Ponoszone ryzyko banki rekompensują sobie wyższym kosztem tego typu pożyczek.  

Korzystając natomiast z kredytu mieszkaniowego będzie trzeba przeznaczyć uzyskane pieniądze na konkretny, wskazany w umowie kredytowej cel – czyli remont oparty na kosztorysie. Kredyt mieszkaniowy będzie również opcją najtańszą, biorąc pod uwagę odsetki, które trzeba będzie zapłacić za korzystanie z pieniędzy banku.

W przypadku kredytów zabezpieczonych hipoteką, trzeba liczyć się z kosztami dodatkowymi towarzyszącymi zaciąganiu takiego zobowiązania. Do podstawowych zaliczyć można prowizję, wycenę nieruchomości, ustanowienie hipoteki przez bank, wpis hipoteki oraz ubezpieczenie pomostowe. Na niekorzyść takiego rozwiązania działa również czas oczekiwania na pieniądze – w przypadku kredytów gotówkowych wiele banków deklaruje, że już tego samego dnia środki znajdą się na koncie kredytobiorcy. Nie da się tego porównać z czasem oczekiwania na pożyczkę, który może wynieść nawet miesiąc.

Biorąc pod uwagę wysokość miesięcznej raty najtańszym sposobem na sfinansowanie remontu jest jednak kredyt hipoteczny. Jednak podejmując decyzję, trzeba porównać dostępne oferty, aby mieć pewność dobrego wyboru.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 792583593

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście