Umowa na czas nieokreślony / określony / umowa zlecenie / o dzieło - wymagania banków

W swojej pracy spotykam się często z pytaniami odnośnie tego jakie są wymogi banku w odniesieniu do zatrudnienia np. czy mając umowę–zlecenie mam szansę na kredyt, na jaki okres musi być zawarta taka umowa, jak to wygląda przy umowie na czas określony,  jaki staż pracy musze posiadać aby bank uznał moje dochody itp. Itd.

Ciężko jednoznacznie na takie pytanie odpowiedzieć z uwagi na fakt, że każdy praktycznie bank ma inne kryteria w tych kwestiach i może okazać się że np. dwoje młodych ludzi w jednym banku zdolności kredytowej nie będzie mieć w ogóle a w innym banku  ta zdolność będzie na poziomie 200tys. zł. Takie przypadki zdarzają się dość często, tak więc warto o tym pamiętać i nie załamywać rąk jeśli w jednym czy dwóch bankach zdolności kredytowej nie posiadamy. Najlepiej w takim przypadku zwrócić się do sprawdzonego i profesjonalnego doradcy kredytowego, który może od ręki sprawdzić oferty kilkunastu banków pod kątem naszej zdolności.

Aby choć trochę uporządkować ten temat przedstawiam poniżej garść informacji:

- najlepszą opcją jest oczywiście umowa na czas nieokreślony, staż pracy w takim przypadku musi wynosić  3 lub 6 miesięcy (istnieje aktualnie jeden bank w którym staż ten może wynosić 1 miesiąc, ale muszą być spełnione inne warunki);

- umowa na czas określony – tutaj wymagany staż pracy w zależności od banku to 3,6 bądź 12 miesięcy, natomiast minimalny okres obowiązywania umowy  do przodu to okres 6 miesięcy;

- umowa zlecenie / o dzieło  –musi być wykonywana przez okres min. 6 miesięcy, w większości banków jest to okres 12 m-cy.

Od powyższych zasad istnieją czasami wyjątki np. jeden z banków traktuje umowę zawartą na okres 12 m-cy jako umowę zawartą na czas nieokreślony. Są one co prawda dość nieliczne, ale zdarzało się, że były one jedynym  ratunkiem dla klientów chcących zakupić własny kąt, także warto skonsultować swoją sytuację ze sprawdzonym doradcą :)

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 602371505

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście