Nowy program MDM - Mieszkanie dla młodych - Kredyt MDM

Osoby, które nie skorzystały z programu Rodzina na Swoim,  który z dniem 31.12.2012 się zakończył, mogą skorzystać z programu MdM - Mieszkanie dla Młodych, który wejdzie w życie w styczniu 2014 r.

Program Mieszkanie dla Młodych to nowa inicjatywa, która będzie wspierała zakup pierwszego mieszkania na rynku pierwotnym.

Program MdM skierowany jest do rodzin i singli do 35 roku życia.

Zasada będzie taka - każda rodzina będzie otrzymywała 10 proc. jednorazowej dopłaty do kredytu liczonego według wskaźnika włąściwego dla każdego województwa. Jeśli ta rodzina ma dziecko bądź dzieci, dostanie dodatkowo 5 proc. wartości kredytu. Jeżeli w ciągu 5 lat urodzi się trzecie, bądź kolejne dziecko - otrzyma dodatkowe 5 proc. do wartości kredytu. Dofinansowanie otrzymają również małżeństwa wychowujące dzieci, nawet, jeżeli dziecko jest formalnie przysposobione tylko przez jednego z małżonków.

Program MdM - podobnie jak Rodzina na Swoim dedykowany będzie dla mieszkań do 75 m kw, jednakże samym dofinansowaniem będzie objęty metraż maksymalnie 50 m kw. Kredyt bedzie udzielany jedynie w walucie polskiej. 

MdM to kolejny program dzięki któremu możemy dostać pomoc od państwa, otrzymując większe dopłaty z tytułu posiadania dzieci.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 535079479

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście