Ubezpieczenia kredytów hipotecznych

Ubezpieczenia kredytów hipotecznych stanowią bardzo ważny element tych produktów finansowych. W przypadku kredytów hipotecznych występuje kilka rodzajów ubezpieczeń, które wpływają na koszt kredytu.

Podstawowym ubezpieczeniem kredytów hipotecznych jest ubezpieczenie pomostowe. Koszt ubezpieczenia pomostowego ponoszony jest do czasu dostarczenia do banku dokumentu potwierdzającego wpis hipoteki do księgi wieczystej. Ubezpieczenie pomostowe podnosi koszt kredytu i jest płacone przez Klienta w racie kredytu – poprzez podwyższoną marżę.

Kolejnym często występującym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie niskiego wkładu. Chcąc otrzymać kredyt na 100% wartości zabezpieczenia zazwyczaj ubezpiecza się 20% wartości  kredytu i wtedy można otrzymać 100% wartości zabezpieczenia.

Inne ubezpieczenie kredytu hipotecznego to na przykład ubezpieczenie od utraty pracy, czy ubezpieczenie na życie albo ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych.

Stawki za ubezpieczenie różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, dlatego warto porównać oferty przed podjęciem decyzji.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 609665660

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście