Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt mieszkaniowy ?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt mieszkaniowy? To pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o zakupie mieszkania z wykorzystaniem kredytu mieszkaniowego. Każdy bank podchodzi indywidualnie do kwestii przyznawania kredytów mieszkaniowych, zawsze jednak występują warunki, które należy spełnić, aby kredyt uzyskać.

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy przede wszystkim trzeba posiadać zdolność kredytową.

Posiadanie zdolności kredytowej to główny warunek uzyskania kredytu mieszkaniowego. Posiadanie zdolności kredytowej zależy przede wszystkim od dochodów kredytobiorcy i od źródła tych dochodów (umowa o pracę, działalność gospodarcza, inne umowy typu np. zlecenie). Uwagę należy także zwrócić na zobowiązania kredytobiorcy. Rata każdego posiadanego kredytu liczona jest do obciążeń, które pogarszają zdolność kredytową. Podobnie sytuacja wygląda z kartami kredytowymi i przyznanymi w rachunku osobistym limitami.
Spłata i zamknięcie takich zobowiązań jak pożyczki czy karty kredytowe podwyższą zdolność kredytową. W sytuacji gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie spłacić posiadanych pożyczek i kart kredytowych, nowy kredyt na zakup nieruchomości można połączyć z kredytem konsolidacyjnym przeznaczonym na spłatę naszych zobowiązań.

Chcąc zaciągnąć kredyt warto przeanalizować swoją sytuację finansową i zbadać zdolność kredytową. Obecnie każdy bank stosuje swoje indywidualne zasady oceny Klientów. Na pytanie ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt mieszkaniowy, można odpowiedzieć po przeprowadzeniu indywidualnej analizy.

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 505978103

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście