Doradztwo kredytowe - czy warto skorzystać?

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

                     Planujesz zakup mieszkania, właściwie już wybrałeś, jesteś zdecydowany, pozostaje tylko kwestia skąd wziąć pieniądze na jego zakup??? Tak, wiele słyszałeś, że kredyty pogrążyły mnóstwo osób, że banki zabierają mieszkania, że komornik….

Ile z tych rzeczy jest prawdą? Czy brać kredyt czy lepiej jeszcze poczekać i mieszkać w wynajętym mieszkaniu przez kilka lat? A co będzie, jeśli wezmę kredyt i nie będę mógł go spłacić? Bank zabierze mieszkanie? Czy w ogóle dostanę kredyt?

Na te i podobne pytania można poszukać samemu odpowiedzi, ale można też skorzystać z usługi doradztwa kredytowego. Tym bardziej, że skorzystanie z usług pośrednictwa finansowego jest bezpłatne.

No tak, ale w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo. Dlaczego więc usługi doradcy są darmowe? Myślisz pewnie, że korzystając z pośrednictwa wynagrodzenie doradcy będzie ukryte w kosztach kredytu? Nic bardziej mylnego. Bank wprowadzając swój produkt na rynek liczy się z kosztem obsługi przygotowania wniosku. Wynagrodzenie za przygotowanie tego wniosku może otrzymać pracownik banku, u którego złożysz sam bezpośrednio wniosek, albo pośrednik finansowy. Różnica jest jednak taka, że w banku otrzymasz tylko ofertę tego banku, a pośrednika oferty ponad 20 banków. A tego mogą różnić się miedzy sobą nawet o kilkadziesiąt tysięcy zł w całych kosztach kredytu.

Korzyści ze skorzystania z usługi doradztwa kredytowego jest wiele:

  • Zaoszczędzisz swój czas (by wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb musisz odwiedzić kilka-kilkanaście banków, spędzić czas na rozmowach z doradcami banków) masz mało czasu na załatwienie kredytu i rozmowy z poszczególnymi bankami) – Doradca Finansowy dokładnie obliczy Twoją zdolność kredytową w 22 bankach i powie Ci na jak wysoki kredyt możesz liczyć w danym banku.
  • Przekonasz się, że nie taki straszny ten kredyt - Doradca kredytowy przedstawi Ci oferty banków zawierające nie tylko podstawowe koszty kredytu tj. prowizję i marżę banku, ale wyjaśni i porówna też koszty pośrednie kredytu, jak: ubezpieczenie niskiego wkładu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie na życie, od utraty pracy, nieruchomości, koszt karty, koszt rachunki itp. Inaczej mówiąc porówna” jabłka z jabłkami”
  • Oszczędzisz swoje nerwy i będziesz miał mniej stresu z procedurą kredytową- Doradca pomoże Ci w wypełnieniu dokumentów, będzie cały czas na bieżąco informował o etapie procesu kredytowego, pomoże uzupełnić brakujące dokumenty. Jeżeli Ty nie otrzymasz kredytu, on nie otrzyma wynagrodzenia, więc jest Twoim najlepszym orędownikiem.

 

Skontaktuj się z autorem porady

Zadzwoń: 533599335

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście