12079193_10203943481902419_3503214213500630348_n

Michał Szponarowicz

Ekspert Kredytowy Klientów Indywidualnych, Ekspert Kredytowy Firm

Chętnie pomogę!

Wybiorę najlepsze rozwiązanie. Moje usługi są bezpłatne.

Zadzwoń do mnie: 669505168 lub zostaw swój numer. Oddzwonię!

O mnie

Do każdej sprawy zawsze podchodzę tak, jak sam chciałbym być obsługiwany.

Jedno zdanie dość dobrze opisuje moją osobę: 

„Jak zaczynam pracę, wykonuję ją najlepiej jak tylko potrafię i zawsze do końca”.

Lub kilka słów:

Montenegro, Bartoszewski, GPW, Kusturica, Nord Kapp, D.Begg, Królestwo Złotych Łez, ekonomia, Madonna di Campiglio, Makłowicz, Open Finance, historia, Kukoc, koszykówka, Wołoszański, Lis, Dżem, Bareja....
 

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłem w wielu różnorodnych miejscach pracy. Jednak wszystkie dotyczyły ekonomii i doradztwa.

 

 • Open Finance S.A. - Ekspert Finansowy
 • Open Finance S.A. - Starszy Doradca Finansowy
 • Open Finance S.A. - doradca finansowy
 • Open Finance S.A. – centrala,
 • Praktyka w „Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości” w Warszawie w Zespole Instrumentów Doradczych,
 • Praktyka w prywatnej firmie drukarskiej – asystent Dyrektora ds. Jakości i Rozwoju,
 • Praktyka w Wielkiej Brytanii - KJ Curson – assistant manager,
 • Agent ubezpieczeniowy – Egzamin Państwowy KNUiFE, zezwolenie nr 337312/03,
 • Kurs „Szkoła Giełdowa” – podstawa inwestowania na giełdzie GPW w Warszawie i SGH w Warszawie,
 • Kurs „Pierwsza Praca” – Absolwent na Europejskim Rynku Pracy, Studium Prawa Europejskiego w Warszawie,
 • XIV warsztaty ekonomiczne w Krasnobrodzie.

 

Edukacja

Od Do Nazwa szkoły
2008 2009 Wydział Nauk Ekonomicznych, Ekonomia, SGGW– studia doktoranckie (czasowo zawieszone)
2006 2008 Ekonomia spec. Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze SGGW – magister
2003 2006 Ekonomia SGGW - licencjat

Atuty eksperta

 • Pomoc w weryfikacji umów przedwstępnych oraz w kompletowaniu dokumentów,
 • W klarowany i przystępny sposób przedstawiam oferty bankowe uwzględniając preferencje Klienta,
 • Profesjonalizm  oraz doświadczenie w przygotowaniu zestawień ofert bankowych,
 • Indywidualne negocjacje warunków cenowych i innych zapisów w umowie kredytowej,
 • Współpraca również po wypłacie kredytu w tym pomoc w kontakcie z bankiem itp.,
 • Mobilność i szybkość załatwiania spraw.

Przykłady opisanych spraw

Pomogłem w realizacji ponad 450 spraw przy uzyskaniu kredytu na:
 

 • Zakup domu / mieszkania na rynku pierwotnym, wtórnym,
 • Budowę / rozbudowę domu,
 • Remont mieszkania/ domu,
 • Zakup działki budowlanej / rolnej / siedliskowej,
 • Zakup mieszkania, a zabezpieczenie na nieruchomości osoby trzeciej,
 • Zakup uwzględniając dochód z wynajmu kupowanej nieruchomości,
 • zakup nieruchomości dla Spółek handlowych,
 • Zakup maszyn (zastaw rejestrowy),
 • Zakup lokali usługowych,
 • Konsolidację zobowiązań,
 • Cel dowolny.

Wybrane rekomendacje

Kompetentny, zaangażowany i uczciwy! Zacznę od podziękowań – Michał raz jeszcze serdecznie dziękuje za spełnienie marzeń w imieniu swoim, mojej żony i synka. Michał to przede wszystkim doradca kompetentny, zaangażowany i uczciwy o niesamowitej dyspozycyjności i wiedzy merytorycznej. To dla mnie najważniejsze cechy, z jakimi spotkałem się podczas naszej drogi do uzyskania kredytu hipotecznego – proszę mi wierzyć nie było łatwo. Kluczowe było pierwsze spotkanie (uczciwość), pomimo trudnej i skomplikowanej sytuacji, Michał powiedział, że może być ciężko, ale podejmę się Waszej sprawy. Później pojawiły się kolejne cechy Michała (kompetentny, zaangażowany), każdy dzień przynosił nowe wieści, Michał informował o nich w tempie błyskawicznym, wszystkimi uzgodnionymi metodami współpracy (e-mail-sms-tel.) dodam, że nie tylko informował – ale przede wszystkim przychodził z propozycjami rozwiązania. Przejął całą komunikację i negocjacje z bankami i developerem na siebie, dbał o każdy detal dokumentacji. I na końcu znów UCZCIWOŚĆ (od tego się zaczęło) po otrzymaniu zgody pomimo skomplikowanej sytuacji i to na preferencyjnych warunkach - Michał dodał do siebie, że nie podjąłby się naszej sprawy gdyby nie wiedział, że damy wspólnie radę. Michał raz jeszcze wielkie dzięki! Wszystkim, którzy szukają kompetentnego, zaangażowanego, dyspozycyjnego, ale przede wszystkim uczciwego doradcy, który będzie dla Państwa wsparciem przez całą podróż związaną z kredytem serdecznie polecam Michała – naprawdę warto!

Mariusz Kostro kredyt hipoteczny

Data dodania: 2016-10-06

Szanowni Państwo, chcielibyśmy z całego serca polecić usługi doradcze Pana Michała Szponarowicza. Pan Michał jest bardzo kompetentnym, skutecznym, a przede wszystkim niezwykle miłym i szczerym człowiekiem. Pan Michał pomógł nam gładko i szybko przejść przez trudy załatwiania kredytu , pomimo nieoczekiwanych problemów. O każdej porze dnia i nocy jest dostępny- nie wiem jak tak długo można pracować!:) Z pewnością doradztwo to pasja Pana Michała, bo tak zaangażowanych ludzi w swoją pracę nie spotyka się często:) Bez Pana Michała z pewnością nie uzyskalibyśmy tak dobrych warunków kredytu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i będziemy z pewnością o tym pamiętać przez te najbliższe 30 lat kredytu:)) Polecamy wszystkim przyszłym kredytobiorcom. Sami pewnie jeszcze nie raz skorzystamy z usług Pana Michała Szponarowicza. Pozdrawiamy, Maja i Dominik.

Maja i Dominik kredyt hipoteczny

Data dodania: 2015-03-19

Serdecznie polecamy współpracę z Panem Michałem. Jest to osoba niezwykle kompetentna i rzeczowa. Znakomicie zna się na swojej pracy; świetnie orientuje się w zawiłościach bankowych procedur, posiada wiedzę o aktualnych ofertach licznych banków. Spośród wielu zalet Pana Michała na uwagę zasługują cierpliwość i empatia. Tej pierwszej nie zabrakło mu podczas tłumaczenia zapisów bankowych i odpowiadaniu na nasze liczne (czasem trywialne i powtarzające się) pytania. Ta druga sprawiała natomiast, że kontakt z Panem Michałem był bardzo sprawny a kredyt został dobrany idealnie do naszych potrzeb i możliwości. Uprzejmie polecamy współpracę z Panem Michałem.

Anna Suszczyk i Łukasaz Ludwisiak Kredyt Hipoteczny

Data dodania: 2015-03-03

Każdy kto decyduje się na zakup mieszkania a nie ma obeznania w branży kredytowej, marzy o tym aby załatwić to szybko i bezboleśnie, a przy okazji nie stracić za dużo pieniędzy. Dlatego my z czystem sumieniem polecamy Michała Szponarowicza jako osobę bardzo kompetentną, posiadającą rozbudowaną i przydatną wiedzę, a przy okazji wykazującą dużo cierpliwości i uśmiechu wobec swoich klientów. Jeśli mielibyśmy brać kredyt ponownie, to na pewno u p. Michała. Dziękujemy za szybkość, profesjonalizm i dobrą radę!

Bozena i Michal kredyt hipoteczny

Data dodania: 2012-08-16

Profesjonalnie, błyskawicznie, miło i sympatycznie to cechy charakteryzujące współpracę z panem Michałem. Wszystkie sprawy załatwiane z tym doradcą to istna przyjemność ! Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Pozdrawiamy:-)

Katarzyna i Łukasz Nalepa kredyt hipoteczny

Data dodania: 2011-11-03

Jako, że niezbyt lubimy taką papierkową zawieruchę jaka toważyszy postępowaniu kredytowemu szukaliśmy dobrego doradcy co by zajął się tego typu rzeczami. Dostaliśmy kontakt od znajomego do Pana Michała. Po pierwszym spotkaniu informacyjnym już wiedzieliśmy, że dobrze trafiliśmy, że trafiliśmy na kompetentną osobę, która pomoże w uzyskaniu kredytu na własne M. Z uwagi na pracę nie mogliśmy "aktywnie" uczestniczyć w całym tym procesie kredytowym. Byliśmy w ciągłym kontakcie z Panem Michałem. Oczywiście pojawiały się problemy czy z deweloperem, czy z bankiem. Jak się później okazało nie były to problemy nie do rozwiązania przez Pana Michała. Kredyt dostaliśmy z początkiem listopada, także pozostaje "jedynie" jego spłata:) Pozdrawiamy i dziękujemy Panie Michale.

Mariola i Kamil Kredyt hipoteczny

Data dodania: 2011-11-02

Michała mogę polecić każdemu, kto potrzebuje kredytu. Sam posiadam wystarczającą wiedzę z zakresu ekonomii i spraw gospodarczych, żeby samodzielnie wybrać najlepszą dla siebie ofertę kredytową. Niestety, nie mam czasu na chodzenie po bankach i wyjaśnianie niuansów dotyczących konkretnych produktów. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z doradcą. Oczekiwałem profesjonalnego podejścia i tak właśnie pracuje Michał. Najpierw rozmowa o moich oczekiwaniach, potem zestawienie najlepszych ofert i na koniec wybór banków, do których składamy wnioski. Obok profesjonalizmu, największym walorem współpracy była bardzo dobra komunikacja. Michał praktycznie codziennie informował mnie o postępach w rozpatrywaniu wniosków. Do tego należy dołożyć sprawną i skuteczną komunikację na linii doradca-deweloper. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji zaoszczędziłem mnóstwo czasu. 100% zadowolenia, zdecydowanie polecam.

Piotr Adamczyk Kredyt na zakup mieszkania

Data dodania: 2011-03-17

Dobry doradca powinien nie tylko znać się na tym, co robi, ale też rozumieć potrzeby i uwarunkowania klienta. Michał wywiązał się ze swojego zadania znakomicie. Wyjaśnił nam proces uzyskiwania kredytu od A do Z, wytłumaczył wszelkie zmienne, które należało wziąć pod uwagę przy decyzji czy walutowy czy złotówkowy, jaki rodzaj oprocentowania, na co zwracać uwagę w dodatkowych warunkach stawiamych przez banki - po czym znalazł nam kilka ofert różnych banków wedle naszych wytycznych. Nigdy nie próbował narzucić nam żadnej jedynej słusznej koncepcji, zamiast tego cierpliwie wyjaśniał wszystkie moje wątpliwości, aż w końcu przygotował niezbędne papiery i do końca pilnował, czy wszystko idzie pomyślnie. Teraz mamy wymarzone mieszkanie, a kredyt nie stanowi żadnego źródła problemów czy frustracji. Polecam!

Grzegorz Mucha kredyt hipoteczny

Data dodania: 2010-09-19

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Współpraca z Michałem podczas zaciągania kredytu hipotecznego była bardzo sprawna. Michał wykazywał się dużym zaangażowaniem, potrafił wyjasnić zawiłości skomplikowanych procedur, w kompleksowy sposób pomógł w otrzymaniu kredytu. Doradca jak najbardziej godny polecenia.

Łukasz Panas Kredyt hipoteczny

Data dodania: 2010-09-08

Michał to 100% profesjonalista, w pełni zaangażowany w prowadzenie spraw swoich klientów. Zawsze gotowy do pomocy, b. dobrze przygotowany merytorycznie. Wyczerpująco wyjaśnia wszystkie zawiłości związane z procedurami instytucji finansowych. Z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy chcą mieć swoje finanse w rzetelnych rękach.

Bartosz Kryński doradca / kredyt na mieszkanie

Data dodania: 2010-09-07