OPROCENTOWANIE KREDYTU - z czegzego się składa

Dla wszystkich osób, którzy ubiegają się o kredyt najważniejsze jest -wysokość oprocentowania.

Z czego składa sie oprocentowanie kredytu hipotecznego? Oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się z MARŻY I WIBORU..Marża jest stała - taką jaką nam bank przyzna mamy przez cały okres kredytu, wibor zaś jest zmienny.

Kiedy Wibor może się zmienić? Do zmiany wiboru dochodzi jeśli rada Polityki pieniężnej postanowi podwyższyc lub obnizyc stopy procętowe. Kiedy rośnie oprocentowanie, a co za tym idzie nasze raty kredytu- jeśli Rada Polityki Pieniężnej podnośi stopy procentowe, jęsli obnizają stopy procentowe nasze raty kredytu zmniejszą sie.Wibor kredytobiorcom moze zmieniać się co 3 miesiące.Trzeba być przygotowanym,że raty kredytu hipotecznego będą się zmieniały na przestrzeni 10,20 czy 30 latna jaki zaciągamy kredyt.

W każdyej umowie kredytu hipotecznego jest zapis o maksymalnym oprocentowaniu kredytu. W wiekszości banków oprocentowanie kredytu nie może być większe niż czterokrotność stopy lombardowej, w jednym banku jest zapis iż oprocentowanie nie może byćwieksze niż dwu krotność sttopy referencyjnej plus 3,5%..

Skontaktuj się z autorem artykułu

Zadzwoń: 502520974

Albo wyślij wiadomość

Porozmawiaj z ekspertem

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście